Výuka ve středu 6. 11. 2019

Dne 6. 11. 2019 vyhlásil ČMOS PŠ stávku pedagogů. Někteří učitelé naší školy se stávkou sympatizují, ale do stávky se nezapojí. Výuka ve všech třídách bude probíhat dle rozvrhu.

Ředitelské volno

Připomínáme, že ve čtvrtek 31. října a v pátek 1. listopadu je vyhlášeno ŘEDITELSKÉ VOLNO (viz Organizace školního roku). Žáci tedy přijdou do školy opět v pondělí 4. listopadu.

VAROVÁNÍ – nebezpečná osoba

Vážení rodiče,   v pondělí 21.10.2019 ráno v 7.45 oslovil neznámý muž v černé čepici a ve stříbrném autě jednoho žáka naší školy. Stalo se to v Karlické ulici, žák byl lákán do auta. Žák okamžitě zkontaktoval rodiče, ti vše nahlásili místní policii. Promluvte se svými dětmi, jak se v takové situaci zachovat. Ve škole budou žáci rovněž co nejdříve poučeni.   Děkujeme za spolupráci.

Den sokolstva v naší škole

Letos poprvé byl 8. říjen v České republice vyhlášen jako významný den – Den sokolstva. V noci ze 7. na 8. října 1941 byla totiž v Protektorátu Čechy a Morava zahájena akce Sokol, při které byli pozatýkáni příslušníci Sokola podezřelí ze spolupráce s odbojem. Tisíce z nich zemřely v průběhu následujícího vyšetřování nebo v koncentračních táborech. Protože v Černošicích je Sokol nedílnou součástí městského dění, mnoho žáků v Sokole cvičí nebo cvičilo, byli jsme moc rádi, že k nám v úterý 8. října 2019 zavítala paní Dana Pánková, starostka černošického Sokola, a s ní žák 9. třídy Dominik Tobek, kteří žákům 8. a 9. tříd vyprávěli o historii i současnosti sokolského hnutí….

Podzimní sběr papíru

Tradiční podzimní sběr papíru proběhne ve čtvrtek 14. listopadu 2018 od 7:15 do 8:00 opět v ulici K Lesíku. Na přinesené balíky sběru prosím napište hmotnost balíku,příjmení a třídu žáka. Při větším množství sběru stačí nahlásit celkové množství papíru v kg.

Přišli jsme k vám – návštěva výstavy

Na začátku školního roku měli naši žáci možnost zhlédnout jedinečnou výstavu v komunitním centru MANA. Měla název Přišli jsme k vám a věnovala se osudům černošických imigrantů. Výstavu připravila Černošická společnost letopisecká, jejíž členové nám dělali v expozici průvodce. Součástí výstavy byl i pracovní list. Děti návštěva bavila, rády se dozvěděly něco nového o svých sousedech a kamarádech.