Akce květen a červen

Vážení rodiče, milí žáci, v posledních měsících uplynulého školního roku jsme toho prožili spoustu, takže ani nezbyl čas se o to podělit na našich třídních stránkách, avšak byla by škoda, aby to tak zůstalo. Pojďme se tedy společně za akcemi posledních měsíců školního roku 2016/2017 ohlédnout nyní v klidném čase prázdnin. 🙂

Na přelomu května a června jsme se vydali na třídenní školní výlet do rekreačního střediska Sv. Štěpán. S batohy na zádech, kolující kytarou, vlakem, po poli, sluncem provázeni, taková byla cesta. U ohně s kytarou, se spacáky v chatkách, s ostatními v rybníku, v noci v lese, takový byl pobyt. Kromě toho jsme poznávali, jak funguje ekosystém lesa, tvořili z přírodnin, kreslili, malovali, vyráběli si šperky, sportovali, tančili…

Po příjezdu jsme se konečně pustili do nácviku představení pro Školní akademii. Bylo to náročné v tak krátkém čase, ale nakonec jsme to zvládli. Pracovali jsme tak intenzivně, že nikoho z nás nenapadlo přípravy dokumentovat, tak snad se brzy budeme moci na náš výsledek podívat na záznamu z akce. Přikládám alespoň jednu fotografii ze šatny.

Příjemnou povinností byla účast na dopravním hřišti, které se žáci snažili předpisově projíždět. Čekání si mnozí krátili běžeckými závody na přilehlé dráze.

V předposledním týdnu nás čekalo ještě jedno dobrodružství – výlet do lesní zoo v Malé Chuchli, kde na nás čekal večerní program, spaní u ohniště a dopolední krmení zdejší zvěře. Cesta tam v tropických teplotách byla náročná, i tak vládla dobrá nálada. Myslím, že jsme si akci moc užili. V časných ranních hodinách mezi námi pobíhal divoký králíček, mnozí z nás si poprvé v životě mohli pohladit jelena a jeho parohy. A v neposlední řadě, opět jsme o něco zkušenější a znalejší.

Zbývalo ještě přežít několik dalších tropických dnů v útrobách školní budovy – i když poslední čtvrteční výuku literatutury jsme raději přesunuli na školní hřiště a bylo to celkem fajn – poté několik nezbytných úkonú úřední povahy k zdárnému ukončení školního roku, jednu evakuaci a pak už jen hezky se obléci a posbírat plody roční práce. Rozloučili jsme se s nadějí na lepší zítřky a rozběhli se užívat letního času plnými doušky. Na mě ještě zbylo připravit učebnu řemeslníkům a malířům, uf, ale už teď se těším na učebnu, která bude jako vyměněná.

Krásné prázdniny!

17.07.2017