Baroko na vlastní kůži

25. října jsme se prostřednictvím programu v Českém muzeu hudby přenesli do barokní doby. Paní lektorka jiskřila energií a nadšením a to přenesla i na nás. S využitím záběrů, fotografií i „živých“ ukázek nás seznámila se znaky barokního slohu. Děti velmi hezky doplňovaly jim známé informace a reagovaly na výzvy od ní. Pracovaly s historickými texty, dostaly do rukou barokní originály, studovaly písmo a pak si vytvořily návrh své značky (monogramu) v barokním stylu. Poslouchali jsme barokní skladby, které nám paní lektorka hrála a zpívala. Pak děti pod jejím vedením nacvičily latinskou barokní skladbu, doprovodily se i na „trubky“, zpívaly skladbu jako kánon. Byla to nádhera. Na závěr jsme si zahráli na sochy a sochaře, tvořili jsme ze sebe navzájem sousoší.

Program byl pestrý, akční, měl spád a paní lektorka nás všechny vtáhla.

Moc se nám to líbilo.

29.10.2019