Co se děje ve druhém oddělení

Zatímco se nově příchozí prvňáčci ve škole sžívají s novým prostředím, paní učitelkou a učením, ve školní družině si ještě mohou hrát podobně jako ve školce. Kromě první třídy jsou u mě v oddělení i druháci, kteří už vědí co a jak, nicméně zopakování pravidel bezpečnosti a chování neublíží ani jim. Také se učíme obsloužit se ve školní jídelně, školou procházet v tichosti a udržovat pořádek ve svých věcech. V neposlední řadě se seznamujeme se svým oddělením. Jako Medvídci máme hned několik možností, jak se vypořádat (v rámci naší práce) s jednotlivými druhy medvědů. A tak vzniká spousta pěkných dílek, např. medvěd hnědý vytvořený barvou rozetřenou vidličkou do stran a stejný druh z papírových ruliček, lední medvěd vylepený vatou, medvídci panda a koala lepení z barevných čtvrtek,…

V dalších dnech nás čekají podzimní procházky spojené se sběrem materiálu ke tvoření a hrám. Svůj start bude mít i můj projekt Dobrodružný rok se správnou pětkou, který jsem vytvořila na motivy knih od Enid Blyton.

Za všechny tyto činnosti dostávají děti bodíky do celoroční soutěže O nejšikovnější medvídě nebo malou sladkou odměnu.

Těším se na další práci s Vašimi dětmi.

Anna Totušková

 

 

 

25.09.2017