DRUŽINA: Pokračování projektu Domeček na stromě (Medvídci)

Co dělaly děti ze 2. odd. (Medvídci) v uplynulých měsících?

Jejich „kouzelný“ domeček je přenesl hned do dvou nových dobrodružství.

Pomocí čtení na pokračování jsme nejprve navštívili dobu tajemného rytíře, tedy středověký hrad. Postavili jsme několik hradů z krabic od mléka, namalovali si svůj erb, pokusili se obléknout rytíře a vyrobit mu koně. Nakonec jsme zvládli i slušivou přilbu a naučili se střílet na terč.

Nedlouho potom se děti přenesly do dobrodružství v říši pyramid, kde pomáhaly královně Hutepi najít knihu mrtvých. Z mnoha činností vyhrálo bludiště ze sirek, které symbolizovalo spleť chodeb v pyramidě a které jsme si projížděli korálkem, malování obrázkového písma a soutěž o nejkrásnější mumii. Zapomenout nesmíme ani na bodovací samolepky, které si děti stále lepí do svých notýsků, za každou ukončenou etapu pak následuje odměna. Už se těšíme na další pokračování, tentokrát se podíváme mezi piráty.

Anna Totušková

12.05.2016