Fandíme sportovcům – Memoriál Aleše Hřebeského

Memoriál Aleše Hřebeského je největší boxlakrosový turnaj v Evropě a zároveň jeden z nejvýznamnějších turnajů v tomto sportu ve světě. Koná se vždy koncem dubna v Praze Radotíně. Letošního 25. ročníku se zúčastnilo rekordních 24 týmů z 15 zemí světa. Radotín je domovem boxlacrosového týmů Custodes a Wolves. Do reprezentačního věku, kdy se budou moci Memoriálu AH zúčastnit, možná dorostou někteří členové mladších radotínských „lacrosistů“ Fox a nejmladších Ants. My jsme se na tento turnaj vypravili do nám blízkého Radotína. Děti zažily jedinečnou atmosféru plnou energie. Viděly jsme zápasy zlaté skupiny: London Knights (Velká Británie) – Adler Lacrosse (EUR), Chocolax (Švýcarsko) – Polish Eagles (Polsko), LCC Wolves ( radotínský tým, domácí) – Old Dogs Plzeň (CZE), TJ Malešice (CZE) – Viena Monarchs (Rakousko) a úvod SK Lacrosse Jižní Město (CZE) – Megamen Boston (USA). Byly svědky nadšení hráčů, kteří hráli nejen pro vítězství, hráli také pro radost ze hry. Děti sledovaly zápasy, v přestávkách se vydávaly na lov podpisů hráčů, který odstartovala děvčata. Jelikož většina hráčů mluvila anglicky, zdokonalovaly se i v komunikaci v cizím i českém jazyce a trénovaly své sociální dovednosti. Asi největší obdiv dětí získávali ohromní brankáři. Překvapením byli Skotové v kiltech. Při hře děti překvapila rychlost, obratnost a razance hry. Obdivovali jsme i originální dresy a výzbroj hráčů. Několik šťastlivců dostalo míčky a Pipi s Lídou dokonce od týmu Alberty dívčí lakrosové hole. Domácí tým Wolves vyhověl naší prosbě a vyfotil se s námi. Byl to úžasný zážitek.

„Já držel helmu, já držel jeho helmu…“ Kubík (se Švýcary)

„Já ulovila Skoťáka, toho v sukni.“ …. Liduška

„A to si ty pálky můžeme nechat jako napořád?“  Pipi

„Tím bych tedy dostat nechtěl.“  „Kde mají ten míček, já ho ztratil, kdo ho hodil a kam…“  „A to jako za nima můžeme jít?“  „Jo podepsal se mi a povídal si se mnou…“  „Když od je děsně velkej…“  „To muselo bolet…“

   

     

   

  

 

28.04.2018