Florida a Havaj

Florida a Havaj

Po roce k nám opět zavítala paní Kateřina Motani ,aby se s námi podělila o své nevšední zážitky ze svých cest. Tentokrát paní Motani navštívila Floridu a Havaj. Cesty uskutečnila na lodi, kajaku, plachetnici, na kole, ale i pěšky.

Vše začíná na slunné Floridě, součástí projekce bylo představení Floridy jako celek s jejími zajímavostmi. Expedice začala zhruba 14 km dlouhou cestou bažinami, krajinou zarostlou cypřišky a domácím prostředím aligátorů. Dále expedice zamířila na žraločí pobřeží, kde se dají nalézt pravěké zkamenělé žraločí zuby. Vše paní Motani doplnila názornými ukázkami těchto zubů i krásného zeleného písku. Z divoké a krásné přírody výprava zamířila do bohatě obydlených oblastí do ORLANDA – města zábavních parků. Navštívili zábavní komplex Walt Disney Word, Magic Kingdom-království pohádek, show v americkém stylu, Spidermana nebo Jacka Sparrowa. Z krásné a zajímavé Floridy se přesunuli na neméně krásnou a úchvatnou HAVAJ. Havaj je nejjižnější státem USA. Díky paní Motani jsme poznali historii Havaje. Navštívila samozřejmě hlavní město Honolulu a jeho zajímavosti. Zažila potápění se žraloky, ať již v kleci nebo bez ní, potápění s rejnoky, želvami nebo noční potápění s mantami. Havaj je ráj surfařů, které během dne pozorovali, v noci pak byli uchváceni ukázkou havajských tanců a jejich nádhernými tanečnicemi. Navštívili také ostrov Big Island -ostrov vypadající jako měsíční krajina, ostrov dosud činných vulkánů, po kterých měli možnost se projít. Nemohli odjet bez návštěvy nádherného kaňonu WAYMEA, který podle některých názorů působí velkolepěji než známý Grand CANYON. Neradi se s těmito krásami loučili, ale všechno jednou končí a je čas tuto nádheru opustit.

Celá expedice trvala skoro 2 měsíce a paní Motani se podařilo nám nabídnout fascinující obrázky a zážitky z cesty, jako kdybychom tam s nimi byli.

Děti si mohly i zasoutěžit a vyhrát velmi zajímavé ceny. Na závěr se paní Motani ptaly na to, co je zajímá, a pak nastalo nakupování drobných dárečků.

Všichni se těšíme na další setkání opět za rok a jsme zvědavi, kam se podíváme příště.

Za naši školní družinu

Radka Kozumplíková

16.05.2019