Klára Šonková – naše černošická „Ester“

Klára Šonková, která chodí do 9.B, v letošním roce získala zlatou medaili na Olympiádě dětí a mládeže konané v Pardubickém kraji v paralelním obřím slalomu na snowboardu, a obhájila tak vítězství z minulé Olympiády konané v Ústeckém kraji v roce 2016. Za tento výkon byla oceněna na slavnostním vyhlášení Sportovec Středočeského kraje v Nymburce a rovněž hejtmankou Středočeského kraje za účasti významných sportovních osobností naší republiky. Klára reprezentovala nejen Středočeský kraj, ale i ZŠ Černošice. Letošní sezónu zahájila dvěma druhými místy v rakouském Haus im Ennstal, pokračovala vítězstvím závodu Českého poháru v Peci pod Sněžkou, vyhrála mezinárodně obsazený závod v Italském Funes a vybojovala první a třetí místo ve Švýcarském Davosu. Na závěr sezony obhájila loňský titul mistryně republiky ve Špindlerově Mlýně.

 

Kláro, gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší školy!

 

05.04.2018