Košíkářem na vlastní kůži

V pátek jsme se rozloučili s kalendářním rokem 2018. Jak oslavit poslední letošní společný den lépe než zážitkem? My jsme zvolili tvoření. Přijela za námi lektorka z volnočasového centra, většina z nás s ní tvořila již v předchozím školním roce. Přivezla liány (pedik) několika barev a korálky, na které se mnozí obzvláště těšili. Pletli jsme z pediku, přírodního materiálu, z něhož pod rukama dětí vznikaly originální ošatky, tácy nebo košíčky. Děti volily barevné kombinace, zdobily korálky, volily tvar. Po celou dobu tvůrčího procesu dětem pomáhaly radou i činy jejich průvodkyně – paní učitelka Martina a lektorka Hanka.

Tvořili s námi také naši hostě, pozvali jsme několik maminek, které s námi prožily velmi hezké dopoledne.

Páteční pletení přineslo radost z vlastnoruční kreativní činnosti a věříme, že potěší i ty, kterým budou některé výtvory darovány.

 

 

 

Digital Camera

17.12.2018