Krabice od bot

„Když děti darují dětem, je v tom spoustu radosti“, stojí v úvodu charitativního projetu KRABICE OD BOT pořádaném pod záštitou Diakonie. Krabice od bot může být jen nepoužitým obalem, který by měl směřovat do tříděného odpadu. Nebo… Nebo ji můžeme využít a udělat někomu dalšímu radost, pomoci mu, zpříjemnit mu vánoční svátky. My se rozhodli pro druhou variantu.

Vždyť dávat je také radost. Radost z toho, že mohu jiného potěšit, pomoci mu, obohacuje také dárce. Děti společnými silami naplnily krabice od bot věcmi, kterými se rozhodly obdarovat ty, kteří jsou v obtížné situaci, ty, jimž dárek rozjasní sváteční den. Společně věci nosily, třídily, rozdělovaly. Krabice zkompletovaly, zabalily a popsaly. Dárkové krabice budou Diakonií rozděleny přímo potřebným rodinám. Velmi pozitivní je i to, že nápad zapojit se do tohoto projektu vzešel z řad dětí a jejich rodičů. Mezi pedagogy, třídními kolektivy a rodiči dětí našel řadu podporovatelů.

Děkujeme všem, kteří se do něho zapojili.

Martina Václavková

 

12.12.2017