Leonardium a procházka jarní Prahou

V úterý 17. dubna se žáci 6. B vydali do Prahy za účelem návštěvy interaktivní výstavy Leonardium, která je, jak již název napovídá, věnována významnému renesančnímu umělci a vědci Leonardu da Vinci. Než jsme však dorazili na místo konání výstavy, tedy do Malostranské besedy, využili jsme krásného jarního počasí k procházce historickým centrem Prahy. Nejprve jsme se prošli parkem Kampa, kde nás zaujaly sochy Davida Černého s názvem Babies, které jsou shodné s těmi, které jsme mohli vídat na žižkovském vysílači. Poté jsme se přesunuli k Werichově vile. Dále jsme se vydali po náplavce směrem ke Karlovu mostu. Když jsme se pokochali pohledem na Čertovku a pořídili společnou fotografii, pomalu jsme se přemístili k našemu cíli.

Na výstavě si žáci prostřednictvím počítačových úprav například pohráli s portrétem Mony Lisy, hledali cestu k přírodním objektům, které inspirovaly Leonarda k jeho vynálezům, snažili se poskládat orgány do lidského těla, psát zrcadlově, jak psával dysgrafik Leonardo, a nakonec si dopřáli společný odpočinek v modelu Leonardova tanku

.  

 

08.05.2018