Lov v pravěkých mořích

V horkém létě je nejlépe u vody. My se v úterý 25.června vydali dokonce pod mořskou hladinu. Vydali jsme se k moři a nejeli jsme vůbec daleko. Stačil nám vlak, dostatek pitné vody, vítané bylo kladívko. Vypravili jsme se za živočichy prvohorních moří. Vyrazili jsme na geologickou výpravu s geologem Štěpánem Rakem. Na tuto akci jsme se velmi těšili. Povídali jsme si o zkamenělinách,o historii Země, o pohybech vrstev… Oživili jsme si, co už známe a přidali jsme nové poznatky.

Po zkamenělinách pravěkých organismů jsme pátrali na dvou lokalitách v oblasti Radotína. Po prvním nálezu se rozšířila zkamenělinová varianta „zlaté horečky“. Kromě fosilií děti nacházely i pěkné krystaly kalcitu nebo záhnědy. Lov byl úspěšný. Každý si ulovil hlavonožce (nejčastěji orthocera), někteří mušle, lilijice a nejobdivovanější byli ti, kteří našli trilobity.

Děti zjistily, že geologie je těžká věda zejména, když se nosí na zádech 🙂

Bylo to velmi příjemné, zajímavé badatelské dopoledne.

Všem se nám moc líbilo

Děkujeme

 

25.06.2019