Mafián v ptačí říši

V pátek 23.března jsme se vypravili do Toulcova dvora na enviromentální program s názvem Mafián v ptačí říši.

Prostřednictvím rozmanitých aktivit jsme prošli „ptačí rok“, simulovali jsme snášení vajíček, střežení hnízda, boj s dravci. Vyzkoušeli jsme si fungování ptačích zobáčků, Společně jsme pátrali po mafiánovi ptačího světa. Program probíhal uvnitř i venku. Pracovali jsme s dalekohledy a i přes nepřízeň počasí jsme pozorovali ptáky v terénu. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého.

Jako top informaci jsme vyhodnotili to, že přikrmovat ptáky pečivem je nesprávné. Škodí jim to. Příště, až půjdeme krmit kachny nebo labutě, vezmeme jim raději vařené brambory nebo salát.

A kdo že je tím mafiánem? To zkuste vypátrat sami :).

                                

 

 

 

24.03.2018