Masopust, Krkovička a vysvědčení

Poslední den prvního pololetí tohoto školního roku jsme se vydali za masopustními tradicemi do Bukové u Příbrami. Čekala nás krásně vytopená chalupa, dílničky a překvapení. Přestože to v úterý vypadalo, že kvůli vysoké nemocnosti nás bude příliš málo a bude se muset akce zrušit, podařilo se přibrat skupinku taktéž nemocemi prořídlých prvňáčků a tak jsme tři třídy daly dohromady potřebný počet účastníků

V tvořivé dílničce děti vyráběly masopustní masky. Řezník Krkovička nás provedl masopustními tradicemi, popovídal nám o tom, co se během tohoto času děje a jaký to má význam.

Vysvědčení dětem tentokrát nerozdávala paní učitelka, ale sám velký Krkovička.

Na závěr velmi pěkného programu jsme si nad ohýnkem opekli trdelníky.

Tento den se velmi vydařil a všichni, kteří se jej zúčastnili, jsme si jej užili.

 

01.02.2018