Matěj Hošek – Mladá osobnost roku

Matěj Hošek, žák 7.D, je jedním ze tří oceněných v kategorii Mladá osobnost roku do 25 let. Laureáti převzali ocenění od britského velvyslance Nicka Archera. Certifikát udělila odborná porota za záslužnou aktivitu a veřejně prospěšnou činnost.

Matěj trpí Aspergerovým syndromem. Od šesti let má zálibu v kreslení dopravních map. Se skvělou pamětí využívá fenomenální schopnost orientace, která si prý nezadá s GPS. Ovládá jízdní řády a typologii vozů městské dopravy.

Již v roce 2016 zajišťoval motivy pro Mercedes-Benz Fashion Week Praque. Letos se jeho vzory se dostaly i na trička značky Adidas. V rámci závodů RunCzech se budou prodávat běžcům a z každého půjde padesát korun ve prospěch dětí s autismem.

Firma Maappi vznikla v loňském roce jako charitativní projekt a na její rozjezd dalo přes půl milionu korun šest stovek dárců. V e-shopu najdete oblečení, batohy, obaly na telefon i originální grafické tisky. Vše s charakteristickými mapami dopravních spojů. Ze zisku chce Matěj financovat lepší psychiatrickou péči a dostupnost vzdělávání pro děti s Aspergerovým syndromem. Má ambici, aby se jeho zboží s příběhem stalo mezinárodním brandem dobročinnosti.

 

zdroj: https://www.ceskegalerie.cz/cs/recenze/583-ctrnactilety-designer-ziskal-oceneni-od-britskeho-velvyslance

12.04.2018