Muzeum betlémů Karlštejn s dílnou

Místo čtyř hodin pobytu ve škole se 6. D vydala vlakem na Karlštejn, procházkou potom do karlštejnského podhradí, kde měla objednánu vánoční dílnu a prohlídku muzea. Lidu tu bylo jak na Václavském náměstí, samé školy. Po kraťoučkém čekání jsme byli usazeni do stodolové místnosti, kde byly připraveny stoly s lavicemi a veškerým výtvarným materiálem, který byl zapotřebí k ozdobení průhledných skleněných koulí. Instruktáž byla sice krátká, ale i tak se někteří chlapci dočkali i opakovaného pokárání kvůli svému neustálému mluvení a nepozornosti.

Zatímco děvčata si s vysypáváním třpytek na sklo pohrála, chlapci byli hotovi záhy a dlouhou chvíli si krátili jak jinak než mobilním telefonem.

Když dokončili všichni svou tvorbu, zabalili jsme koule do pravda trochu volnějších papírových krabiček a byli jsme přesunuti do vedlejšího muzea. Zde jsme si prohlédli všelijaké betlémy, nejvíce obdivovaný byl nejstarší betlém v muzeu, který shodou okolností pocházel z Černošic. Nasáli jsme inspiraci na pracovní činnosti v příštím školním roce, kdy bychom se mohli pokusit o perníkový betlém.

 

 

 

07.01.2018