Nejmilejší kalendář pro babičku a dědu

Na konci února nám Jana Sticzayová přinesla do kabinetu školní družiny kalendáře k dotvoření. Vychovatelé si následně odebrali výtisky podle počtu dětí ve svém oddělení.

Přestože malování kalendářů nebylo povinné, většina dětí se zapojila, u Soviček dokonce všechny. Děti byly z kalendářů nadšené. Do práce se zapojily i ty, které se jinak do vyrábění moc nehrnou. K vlastním obrázkům si děti mohly nalepit i přiložené samolepky.

Vychovatelé s dětmi postupně zopakovali všechny měsíce a základní činnosti v různých ročních obdobích. Také dávali pozor, aby výtvarné pojetí dětí souhlasilo s daným obdobím. I tak se ale našli jedinci, kteří si udělali Vánoce v květnu nebo rozkvetlou zahrádku v lednu. Dětem, kterým malování moc nejde, vychovatelé pomáhali. A tak postupně vznikala rozmanitá dílka. Děti při práci vzpomínaly, co který měsíc dělaly a povídaly si o tom i mezi sebou. Ve třídě vládl nebývalý klid.

Dědové a babičky se tedy mohou těšit nejen na oblíbené pranostiky a citáty, jež jsou součástí kalendáře, ale především na s láskou malované obrázky od svých vnoučat.

Děkujeme paní Monice Kopřivové, z jejíhož internetového obchůdku (www.babickarstvi.cz) kalendáře pocházejí, že nám pro děti ze ŠD věnovala 350 ks zdarma.

Za všechna oddělení školní družiny

Anna Totušková

 

 

 

09.03.2018