NOC S ANDERSENEM – 2017 ČTYŘLÍSTEK

V pátek 31.3. proběhla na naší škole akce podporující čtenářskou gramotnost s názvem Noc s Andersenem. Zúčastnili se jí vybraní žáci ze všech 1.- 4 .tříd. Patronem té letošní Noci se stal Čtyřlístek. Jeho postavy byly dětem průvodci celým pohádkovým večerem i nocí. Mezi děti zavítala spisovatelka Hanka Jelínková, se kterou si povídaly o vzniku a psaní knížek, inspiraci a pomáhaly vymýšlet jméno pro hrdinu její nové knížky.

Společně s Rudolfem II. ve filmu Čtyřlístek ve službách krále jsme se zúčastnili dobrodružství, které se posléze přeneslo k nám do školy. Děly se zde podivné věci – ochladilo se, ozývaly se záhadné zvuky, míhaly se zvláštní bytosti. Bylo třeba, aby děti prokázaly svou odvahu, zručnost i um. Bylo nutno spolupracovat a společnými spojenými silami pomoci Fifince, Bobíkovi, Myšpulínovi a Pinďovi ochránit pohádkový svět před zlým skřetem Zimozelem a jeho nohsledy. Děti byly statečné a s úkoly i nástrahami se zdatně vypořádaly. Velcí pomáhali menším, a tak se nám všem společně podařilo vyhrát. Děti pracovaly s knížkami, řešily kvízy a hádanky, charakterizovaly postavičky Čtyřlístku pomocí pětilístku a své oblíbené postavě psaly dopis. Po společné večeři ulehly v ložnicích v podkroví a poslouchaly Barevné pohádky, které jim četla Fifinka s Myšpulínem. Mnozí byli tak plni dojmů, že se jim ani nechtělo spát a ráno naopak vstávat. Po snídani si děti odvedli odpočatí rodiče.

Děkujeme za pomoc pomocnicím z řad šesté i sedmé třídy i naší rychlé spojce z páté třídy.

Poděkování zasluhují i Zimozel, který nás přiměl uvědomit si, jak důležité a výhodné je umět spolupracovat a Alchymista, u něhož jsme získávali to, co vypadalo již nadobro ztracené.

Společně se nám podařilo získat svět příběhů, pohádek a fantazie zpět do našich rukou.

Děti odcházely nadšené z prožitého dobrodružství.

Děkujeme za skvělou spolupráci všem statečným dětem a jejich rodičům za jejich zapůjčení.

Za kolektiv Čtyřlístku Fifinka (M. Václavková, pedagog)

 

 

 

 

04.04.2017