Noc s Andersenem

Letošní nocování s knížkami se odehrálo v nově vybudovaném podkroví mokropeské školy, kam se také přestěhovala školní knihovna. Děti se seznámily s novými prostory, kde si vyslechly kapitolu „Jak zařídil oblevu“ z knihy Vratislava Maňáka Expedice z pohlednice v podání pana učitele Luďka Svobody. Také jsme tu přivítali paní spisovatelku Petru Neomillnerovou, která dětem vysvětlovala vznik knihy od autorského nápadu k jejímu vydání. Autorka četných fantasy knih nám představila svoji trilogii duchařských příběhů pro děti o Amélii (Amélie a tma, Amélie a duchové, Amélie a barevný ostrov), odpovídala na četné dotazy a nakonec je zájemcům, kteří si některou z knih na místě zakoupili, vlastnoručně podepsala. Letošní ročník Noci s Andersenem připomněl 180. výročí vzniku pohádky o malé mořské víle a 40. výročí oslavila také filmová verze pohádky Karla Kachyni, kterou děti zhlédly. Paní učitelky Vratislava Kutílková a Martina Václavková, které pro děti spolu s paní knihovnicí připravily program, byly celý večer převlečeny za mořské víly. Úkoly na stezce odvahy v pozdních večerních hodinách se rovněž nesly v duchu mořského světa a při výtvarné činnosti děti zdobily různé mořské tvory. Společně pak všichni přespali v nových podkrovních prostorech. Po snídani děti obdržely knižní dárek spolu s pohlednicí od Šárky Zikové s básničkou Vratislava Maňáka. Celkem se v Mokropsech zúčastnilo 48 dětí, 3 pedagogové a paní knihovnice.

Těšíme se opět za rok!

Simona Kysilková Šnajperková

školní knihovnice

 

13.04.2016