“Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy.“

Motem představení, na které jsme se v pátek vydali do divadla Metro, je citát Alberta Einsteina:

“Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí Vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů.“ Zajímavě a poutavě připravené představení nás vzalo na výlet do skutečného i virtuálního světa – Na výlet do iSvěta. Ukázalo nám, jak moderní technologie ovlivňují náš život. Mohou nám pomáhal, ale pokud člověk přestane kontrolovat jejich vliv, stanou se naším pánem. Tímto představením jsme navázali na náš loňský třídní projekt Dobrý sluha, špatný pán, v němž jste se zabývali komunikací a vlivu moderních technologii na ni.

Představení se mám velmi líbilo. Ve vyučování si o něm ještě budeme povídat a pokusíme se zjistit, do jaké míry jsme my sami pod vlivem iSvěta.

 

 

 

 

18.11.2018