Ohlédnutí za Mikulášskými trhy

Na adventním věnci nám již svítí druhá svíce. V mnohých domácnostech již naplno běží vánoční přípravy. Vše se poklízí, zdobí chvojím, všude voní cukroví a zní vánoční koledy. Většina z nás vymýšlí čím potěšit blízké. Děti vyzobávají z kalendářů dobrůtky a v očekávání toužebně vyhlížejí vločky sněhu a hlavně pak Štědrý večer.

Krásnou příležitostí pro pozastavení v tomto shonu se staly Mikulášské trhy, které se uskutečnily v sobotu 8.prosince na Vráži v Černošicích. Ačkoli počasí bylo trochu nevlídné a větrné, tradice trhů a pestrý program přilákal na náměstí množství návštěvníků.

Ve stáncích si každý našel co jeho oku či žaludku lahodilo. Děti při svých vystoupeních vykouzlily na tvářích posluchačů nejeden úsměv, u malých návštěvníků zabodovalo divadlo plné sněhu a zimy, a hřebem programu se stal především všemi rodiči očekávaný příchod Mikuláše s jeho pomocníky andělem a čertem. Na závěr nás ještě prohřála ohnivá a světelná šou. Myslím, že pro každého z nás bylo velice příjemné užít si zde vánoční atmosféru, tak jak ji vnímají děti, s radostí a veselostí.

Škola a školní družina byla při tom. Na adventní trhy jsme se několik týdnů s dětmi pilně připravovali. Chystali jsme rozmanité vánoční ozdoby a dekorace. Děti se do vyrábění pustily s obrovskou chutí, neb věděly, že tím pomohou dětem z dětského domova. Některé z dětí přišly ochotně pomoci i s prodejem přímo na trhy. Všichni pomocníčci si tak zasloužili za svoji šikovnost velikou pochvalu od svých vychovatelů.

Nesmírně nás zahřálo u srdce, že ke stánkům naší školy i družiny přišlo veliké množství rodičů i široké veřejnosti. Svým zakoupením našich výrobků podpořili charitativní akci Děti dětem, jejíž výtěžek bude věnován Dětskému domovu v Letech. Je úžasné, že je mezi námi tolik dobrých lidí, kterým nejsou děti žijící v našem sousedství lhostejné.

Dětem i vychovatelům bychom radi poděkovali za jejich úsilí, návštěvníkům trhů děkujeme za podporu a všem přejeme hlavně pohodové prožití nadcházejících svátků.

Za školní družinu vychovatelka

Olga Brožová

14.12.2018