Pozdrav od tretiakov pro třeťáky

Díky projektu Záložka spojuje školy jsme začali komunikovat se školou ve slovenské obci Helcmanovce.

My chystáme zásilku pro ně a oni pro nás.

Ovšem není to jenom o výměně balíčků. Doufáme, že by z tohoto „záložkového“ propojení mohla vzniknout i další spolupráce.

Zatím si vyměňujeme informace elektronickou cestou.

Pokoušíme se číst básničky ve slovenštině a většina dětí je velmi překvapena, že převážné části textů rozumí.

Chystáme se na čtenářskou dílnu, ve které se budeme věnovat knížce Ivony Březinové, kterou má paní učitelka ve dvou verzích – v obou jazycích – českém i slovenském.

Ve středu nám od třeťáků ze Slovenska přišel pozdrav.

POZDRAV OD TŘEŤÁKŮ Z OBCE HELCMANOVCE NA SLOVENSKU PRO ČERNOŠICKÉ TŘEŤÁKY

I my jim poslali pozdrav, který k nim dorazí v podobě pohlednice českou poštou.

NÁŠ POZDRAV NA SLOVENSKO

Víte, kde jsou Helcmanovce a jak daleko budou záložky putovat?

Kdyby cestovaly běžným osobním automobilem bez přestávky, trvalo by jim to kolem 7 hodin a urazily by 639 km, pokud by se vydaly po trase na mapce.                                                    Start = Helcmanovce na Slovensku               Cíl = Černošice v České republice

Těšíme se na spolupráci.