Projekt Artktida a Antarktida

V oddělení Tygříků jsme se v únoru seznámili se Severním a Jižním pólem. Na mapách jsme si ukázali, kde se tato místa vyskytují. Přečetli jsme si zajímavé informace, dozvěděli jsme se, kde jaká zvířata žijí, vysvětlili jsme si, kdo jsou Eskymáci, povídali jsme si o jejich životě a nakonec jsme si prohlédli několik zajímavých knížek a encyklopedií.

Během několika týdnů jsme se snažili tyto oblasti zpracovat na papír. Vytvářelii jsme krajinu, různými technikami jsme vyráběli zvířata, nezapomněli jsme na tamní obyvatele.

Děti byly ze vzájemné spolupráce nadšené, výtvory se moc povedly a děti z nich měly velkou radost. Navíc se přirozeným a zábavným způsobem naučili něco zajímavého a užitečného, což v budoucnu zužitkují i při výuce. Hotové dílo jsme si pověsili ve třídě. Děti se už těší na další projekty, které nás čekají.

Drahomíra Kocourková

06.03.2018