Půjdem spolu do Betléma

V den. kdy ve škole řádil a lovil hříšníky čert, jsme se vydali do Národopisného muzea v Praze. Vypravili jsme se do něho přes zahrady na Petříně. V Zahradě Kinských jsme poznávali a určovali dřeviny. Hned u brány nás přivítal památný rozložitý platan. Sedm dětí bylo potřeba na obejmutí jeho kmenu. Povídali jsme si o chráněných územích v hlavním městě i o chráněné fauně a flóře na nich. Děti se seznámily s historií vrchu Petřín i parkových lokalit na něm. Pozorovali jsme ptáky. Prohlédli jsme si unikátní pravoslavný kostel Karpatský chrám svatého archanděla Michaela. Dovnitř jsme mohli nahlédnout sice jen malými okýnky, ale i tak to stálo za to.

Krásně prokřehlí jsme došli na program do muzea v letohrádku. V dílničce jsme si na uvítanou a na navození vánoční atmosféry nazdobili perníčky. Málokterý dorazil do domova jinak než v dětském bříšku. Povídali jsme si o tradicích zimního období. Některé předměty jsme poznávali i jinými smysly než zrakem. Seznámili jsme se s tradičním i moderním průběhem oslav např. sv.Lucie, Barborky, Mikuláš, Štědrý den, Štěpán, Tři králové. Děti se za postavy, které svátky symbolizují a provázejí, převlékly.

V muzeu v současné době probíhá výstava drátenictví. Výtvory dráteníků nás uchvátily.

Celý den se nám velmi vydařil. Počasí bylo krásné, program zajímavý a pestrý.

 

POZNÁVÁME, POZORUJEME, UČÍME SE V PŘÍRODĚ

 

NA OBEJMUTÍ KMENU JE POTŘEBA SEDM DĚTÍ

 

KRÁSNÉ STRUKTURY KŮRY STROMŮ – POZNÁVÁME I HMATEM

 

KARPATSKÝ CHRÁM SVATÉHO ARCHANDĚLA MICHAELA

 

 

DOVNITŘ JSME NAHLÍŽELI OKÝNKY

 

PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA

 

VÝTVORY DRÁTENÍKŮ NÁS UCHVÁTILY

05.12.2018