SEDMIČKY JOSEFA LADY

Dnes jsme završili projekt motivovaný Josefem Ladou. Povídali jsme si o jeho životě i díle. Věnovali jsme se ilustracím, knížkám, kresbám  Četli jsme, malovali i dívali se.

Vydali jsme se do Prahy na unikátní výstavu SEDMIČKY JOSEFA LADY.

Před návštěvou Tančícího domu, kde je expozice umístěna, jsme se prošli na nedaleká místa spojená s atentátem na R. Heydricha. Prohlédli jsme si pravoslavný kostel a porovnali jej s kostely, které jsme navštívili dříve.  Popovídali jsme si o událostech, které se zde při operaci Anthropoid udály i o událostech, které následovaly. Bylo překvapující, kolik informací někteří z žáků znali.

Po prohlídce těchto neveselých míst jsme se přemístili do světa Josefa Lady. Čtyři patra obrázků, kreseb, kulis, snímků i předmětů nás uchvátila a pohltila. Mnohé exponáty byly vystaveny poprvé. Dětem se výstava velmi líbila. Čas tu ubíhal nějak rychleji. Pokud jste tuto výstavu ještě nenavštívili, vřele ji doporučujeme.

Po prohlídce jsme měli možnost prohlédnout si  z vyhlídky Tančícího domu Prahu. Bylo sice pod mrakem, přesto to byl velmi pěkný zážitek.

Dnešní výprava za poznáním se vydařila a jsme rádi, že jsme ji mohli podniknout.

  

 

16.03.2018