Setkání s chovatelem

Dnes jsme využili nabídku chovatele živočichů, kteří doprovázejí člověka již od pravěku. Tatínek žákyně z naší třídy nám věnoval svůj čas a podělil se s námi o zajímavosti ze světa psů i o velmi užitečné rady, jak se k těmto zdomácnělým šelmám chovat. S ním a jeho psím doprovodem – fenkou Maiou, jsme se setkali na pláži u Berounky. Bylo nádherné podzimní ráno a pro děti bylo toto setkání překvapením.

Povídali jsme si o psech obecně. Jak se k nim máme chovat, jak s nimi zacházet, co jejich výchova obnáší. Seznámili jsme se s Maiou, fenkou slovenského čuvače. Dozvěděli jsme se o původu, historii i vlastnostech tohoto u nás ne příliš častého plemene. S fenčinou pomocí  jsme si ukázali, jak ke psu správně přistupovat, manipulovat s ním.

Děti měly možnost klást otázky, na něž jim pan chovatel velmi ochotně odpovídal. A nebylo jich zrovna málo. Bylo vidět, že děti připravená akce zaujala a psí téma je jim blízké.

Zásadní je respekt, pes může být kamarád a společník, pomocník, ale pořád zůstává psem. Na to je třeba myslet a respektovat to. Respekt je nutný vzájemný. Já respektuji psa a on mne. Pak je to v pořádku.

Společná procházka podél Berounky byla velmi příjemná. Pozorovali jsme volavky i úspěšného rybáře.

Ve škole na děti čekalo teploučko a další aktivity spojené s třídním projektem Pes společník člověka.

Velký dík patří panu chovateli za ochotu, se kterou nám nabídl své znalosti, zkušenosti a jeho fence za trpělivost.

Bylo to zajímavé a podnětné setkání..

 

 

05.10.2018