ŠLÁPOTA: Techmania Plzeň

Šlápota zakončila turistický školní rok 2015/16 v místech, kde vody Radbuzy, Úhlavy, Úslavy a Mže spojují své toky v Berounku – v Plzni.

V sobotním dopoledni, zalitém sluncem, jsme obdivovali krásu budov historického centra, které jsou „učebnicí“ historických slohů od gotiky po současné umění. Gotický chrám sv.Bartoloměje s nejvyšší kostelní věží v České republice (103 m), barokní morový sloup, renesanční radnici, moderní kašny na náměstí, Museum loutek, Židovskou synagogu – druhou největší v Evropě a třetí na světě, Divadlo Josefa Kajetána Tyla, památník generála Pattona.

A kde trávila Šlápota sobotní odpoledne? No přece tříhodinovou prohlídkou ráje techniky – Techmanie.

Přejeme všem krásné zážitky o prázdninách.

 

 

Vlastimil Brynych

vedoucí turistického kroužku

08.07.2016