Spolek přátel školy

Představujeme vám Spolek přátel černošické školy

 

Chceme mít skvělou školu

Spolek založilo pět černošických občanů v srpnu 2018. Jeho smyslem je podpora zvyšování kvality vzdělávání a výchovy v Černošicích a budování aktivní rodičovské komunity kolem ZŠ Černošice. Spolek by tak chtěl přispět k tomu, abychom všichni v Černošicích byli hrdí na místní základku, její učitele, vzdělávací a výchovné metody a také na její skvělé žáky a rodiče.

 

Hlavní náplní spolku je organizace přednášek na vybraná témata. Vedení ZŠ Černošce spolek podpořilo a nabídlo mu vlastní témata a prostory k přednáškám.

 

 

www.zscernosice.cz/spolek-pratel-skoly

e-mail: spolek.pratel@seznam.cz

https://www.facebook.com/spolek.pratel.cernosicke.skoly/

 


 

Program přednášek

 

Diskuse s Jaroslavem Duškem

 

Kdy: čtvrtek 13.2.2020 od 17 do 18h

Kde: Club kino Černošice

 

Ve čtvrtek 13.2. proběhne unikátní setkání s hercem Jaroslavem Duškem. V černošickém Club kině bude Jaroslav Dušek odpovídat na otázky diváků. Vystoupení bude probíhat od 17 do 18h. Vstupné činí 200 Kč. Celý výtěžek akce bude věnován na Fond Černošice. Počet míst je omezen, proveďte si tedy prosím co nejdříve rezervaci na tomto formuláři, ať máte svá místa zajištěna.

 

 

Víceletá gymnázia – Ano či Ne?

 

Kdy: středa 14. listopadu od 18.30 hod.

Kde: Základní škola Černošice, Pod Školou 447, výtvarný ateliér

 

Spolek přátel černošické školy pořádá ve středu 14. listopadu od 18.30 hod. přednáškový večer na téma víceletých gymnázií. Jako první vystoupí RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla v Radotíně, a Mgr. Bohumil Kartous Ph.D., expert neziskové organizace EDUin. Ve svém vystoupení se zaměří na stěžejní otázku, zda a kdy hlásit děti na víceleté gymnázium nebo zda je lepší je nechat na základní škole. Mgr. Romana Zemanová, výchovná poradkyně ZŠ Černošice, vás pak seznámí s praktickými informacemi a statistikami ze ZŠ Černošice. Vstupné dobrovolné.

 

„Nové volitelné bloky v ZŠ Černošice od školního roku 2019/20“

Leden 2019, konkrétní datum a jména přednášejících budou upřesněna později

 

 

„Kyberšikana, sebepoškozování a drogy“

Čtvrtek 20.9.2018 od 18.30 v ZŠ Černošce

Přednášející:

Mgr. Jana Venclíčková, metodik prevence ZŠ Černošice

Aleš Liber, učitel informatiky ZŠ Černošice

 

Myslíte si, že vašemu dítěti nehrozí žádné nebezpečí moderní doby jako např. kyberšikana či drogy? Máte dojem, že vše je pod vaší kontrolou? Snad to tak je. Ale mějte prosím na paměti, že podobně uvažovala i většina rodičů, jejichž děti podlehly šikaně na sociálních sítích, drogám nebo sebepoškozování. Často by přitom stačilo jen pár základních preventivních opatření. Přijďte se dozvědět více.

 

 

 

„Výuka matematiky metodou prof. Hejného“

Úterý 9.10.2018 od 18.30 v ZŠ Černošice

Přednášející:

Mgr. Jitka Michnová, lektorka matematiky metodou prof. Hejného, spoluautorka učebnic, 20 let praxe na ZŠ v Neratovicích

 

O výuce matematiky metodou prof. Hejného se toho napsalo už mnoho. Rozumíme ale skutečně podstatě této metody? V čem je hlavní rozdíl oproti klasické výuce matematiky, kterou jsme si všichni prošli? Nebudou naše děti kvůli této metodě znevýhodněny při přijímacích zkouškách na střední školy? Lze metodou prof. Hejného vyučovat i na druhém stupni? Přijďte si poslechnout odpovědi na tyto a další otázky od respektované a oblíbené lektorky.