Spolek přátel školy

Představujeme vám Spolek přátel černošické školy

Chceme mít skvělou školu

Spolek založilo pět černošických občanů v srpnu 2018. Jeho smyslem je podpora zvyšování kvality vzdělávání a výchovy v Černošicích a budování aktivní rodičovské komunity kolem ZŠ Černošice. Spolek by tak chtěl přispět k tomu, abychom všichni v Černošicích byli hrdí na místní základku, její učitele, vzdělávací a výchovné metody a také na její skvělé žáky a rodiče.

Hlavní náplní spolku v prvním pololetí následujícího školního roku bude organizace přednášek na vybraná témata. Vedení ZŠ Černošce spolek podpořilo a nabídlo mu vlastní témata a prostory k přednáškám.

Hledáme další aktivní podporovatele z řad rodičů, kteří by chtěli organizovat různé společenské aktivity k rozvoji neformálních vztahu mezi rodiči, učiteli a žáky. Proto máte-li čas a chuť zorganizovat např. víkendový výlet na kole pro celý ročník, neváhejte a dejte nám vědět. Budeme rádi za všechny vaše další nápady!

Kontakt

Zakladatelé spolku: Pavel Cejnar, Hana Mazancová, Martin Kozel, Václav Kurel a Tomáš Tuháček.

www.zscernosice.cz/spolek-pratel-skoly

e-mail: spolek.pratel@seznam.cz

Program přednášek

Připravujeme:

Víceletá gymnázia – Ano či Ne?

Kdy: středa 14. listopadu od 18.30 hod.

Kde: Základní škola Černošice, Pod Školou 447, výtvarný ateliér

Spolek přátel černošické školy pořádá ve středu 14. listopadu od 18.30 hod. přednáškový večer na téma víceletých gymnázií. Jako první vystoupí RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla v Radotíně, a Mgr. Bohumil Kartous Ph.D., expert neziskové organizace EDUin. Ve svém vystoupení se zaměří na stěžejní otázku, zda a kdy hlásit děti na víceleté gymnázium nebo zda je lepší je nechat na základní škole. Mgr. Romana Zemanová, výchovná poradkyně ZŠ Černošice, vás pak seznámí s praktickými informacemi a statistikami ze ZŠ Černošice. Vstupné dobrovolné.

„Nové volitelné bloky v ZŠ Černošice od školního roku 2019/20“

Leden 2019, konkrétní datum a jména přednášejících budou upřesněna později

Proběhlé přednášky:

„Kyberšikana, sebepoškozování a drogy“

Čtvrtek 20.9.2018 od 18.30 v ZŠ Černošce

Přednášející:

Mgr. Jana Venclíčková, metodik prevence ZŠ Černošice

Aleš Liber, učitel informatiky ZŠ Černošice

Myslíte si, že vašemu dítěti nehrozí žádné nebezpečí moderní doby jako např. kyberšikana či drogy? Máte dojem, že vše je pod vaší kontrolou? Snad to tak je. Ale mějte prosím na paměti, že podobně uvažovala i většina rodičů, jejichž děti podlehly šikaně na sociálních sítích, drogám nebo sebepoškozování. Často by přitom stačilo jen pár základních preventivních opatření. Přijďte se dozvědět více.

„Výuka matematiky metodou prof. Hejného“

Úterý 9.10.2018 od 18.30 v ZŠ Černošice

Přednášející:

Mgr. Jitka Michnová, lektorka matematiky metodou prof. Hejného, spoluautorka učebnic, 20 let praxe na ZŠ v Neratovicích

O výuce matematiky metodou prof. Hejného se toho napsalo už mnoho. Rozumíme ale skutečně podstatě této metody? V čem je hlavní rozdíl oproti klasické výuce matematiky, kterou jsme si všichni prošli? Nebudou naše děti kvůli této metodě znevýhodněny při přijímacích zkouškách na střední školy? Lze metodou prof. Hejného vyučovat i na druhém stupni? Přijďte si poslechnout odpovědi na tyto a další otázky od respektované a oblíbené lektorky.