Století očima dětí

14. června 2018 se v Hale Věry Čáslavské konala ŠKOLNÍ AKADEMIE 2018 s podtitulem Století očima dětí. Jak už název napovídá, naše škola se touto akcí také zapojila do oslav sta let založení republiky. Žáci si spolu se svými učiteli připravili scénky, písničky i filmy zachycující nejrůznější významná data a události českých i československých dějin.

Nabitá sportovní hala sledovala s nadšením např. hvězdy prvorepublikového stříbrného plátna, osvobození v roce 1945, osobitou scénku o znárodnění majetku, prvomájový průvod, první spartakiádu i začátek vysílání Večerníčku. Všechny nás dojalo ztvárnění památného gesta Věry Čáslavské na olympiádě v Mexiku v podání 5.D, komentovaný hokejový zápas ČSR:SSSR z roku 1969, který sehráli žáci 4.A, i 1.A a jejich sametová revoluce doplněná Modlitbou pro Martu. Na závěr celého večera předvedlo několik žáků dechberoucí parkourovou exhibici.

Výtěžek z dobrovolného vstupného bude použit na nové knihy do školní knihovny.

Podle ohlasů diváků se letošní školní akademie opravdu vydařila. Děkujeme všem, kteří se podíleli na jejím vzniku, a už teď se těšíme na příští ročník.

 

Mgr. Michaela Šlesingerová, tisková mluvčí školy

 

foto: Petr Kubín

 

21.06.2018