Stroj času – škola v přírodě

Dnes jsme se vrátili ze školy v přírodě v Orlických horách. Prožili jsme týden plný dobrodružství, zážitků, poznávání okolí i sebe navzájem i sebe sama. Trénovali jsme spolužití a sociální dovednosti, komunikaci, zdokonalovali jsme se v sebeobsluze, sebeorganizaci i seberegulaci, trénovali zodpovědnost a to dnem i nocí, neboť jsme bydleli ve velkých chatkách a čas trávili spolu v menších i větších skupinách. Při strategických, pohybových, kreativních  i vědomostních aktivitách děti využívaly, uplatňovaly a zdokonalovaly své poznatky nabité během školního roku.

Pozorovali jsme přírodu a s některými živočichy jsme měli možnost seznámit se hodně z  blízka.

Putovali jsme časem, ze středověku jsme se dostali až do dnešní doby. Skládali jsme rytířské zkoušky, bojovali, lovili, tvořili, navštívili jsme pevnost Skutina, sportovali, přátelili jsme se s jehňaty i kůzlaty, věnovali se tvůrčímu psaní, dodali si odvahy a prošli noční stezku, sestavovali čtyřjazyčný slovník, luštili šifry, vymýšleli strategie, stříleli ze vzduchovky, cachtali se v bazénku, pozorovali malé sýkorky hnízdící v chatce atd….

Počasí nám všem přálo a všichni jsme vyslunění, vyvětraní, zdraví.

Zažili jsme spolu úžasné chvíle a moc jsme si to užili.

Těšíme se na další společně prožitý čas..

 

02.06.2017