Teď se bruslí v kostýmech aneb rozloučení s ledem

Ve čtvrtek 30.března jsme zakončili naši letošní školní bruslařskou sezonu. Bruslit jsme chodili v rámci tělesná výchovy od října do konce března. Jsou a byli mezi námi zdatní bruslaři, pro které tyto hodiny bruslení byly odpočinkem oproti jejich běžnému tréninku. Tito bruslaři však byli motivací a oporou pro ostatní. Za tuto dobu udělaly děti velké pokroky. Zdokonalily se v technice, obratnosti, získaly větší pocit jistoty, zvětšila se jim sebedůvěra. Hýbaly se. Pod vedením trenérů se věnovaly zdokonalování bruslařského stylu, rychlosti, obratnosti. Někteří se zlepšily i v oblasti sociálních dovedností a v sebeobsluze. Celé letošní bruslení jsme absolvovali bez jediného zranění. Na vlastní kůži jsme si ověřili některé informace z oblasti přírodních věd. Gravitace působí opravdu všude a pevné skupenství vody je skutečně pevné a tvrdé.

Poslední hodinu bruslení jsme pojali v karnevalovém stylu. Děti se do maškarní atmosféry nechaly vtáhnout (vždyť v tom s nimi jely i jejich učitelky) a pěkně jsme si to společně užili. Na úplný závěr úspěšní bruslaři (všichni) obdrželi Ledové osvědčení.

M.Václavková a R.Lehnertová

30.3.2017

 

01.04.2017