Třída 1.C

Martina Knollová

mknollova@zscernos.cz

MIKULÁŠ, ČERTI A ANDÍLCI

Ve středu bylo ve škole pozdvižení. Třetí vyučovací hodinu do třídy vkráčel Mikuláš se zástupem andělíčků a čertů. I přesto, že čerti pouštěli hrůzu kolem sebe, nikoho si do pekla neodnesli a andílci hodné děti odměnili – takže všechny 🙂  .

Akce Sport do škol

Dne 19. listopadu jsme se vypravili do mokropeské haly, kde hlavní roli mělo ŠVIHADLO. Na vlastní oči jsme viděli v akci nejlepší skokanku světa přes švihadlo ADRIENN BANHEGYI. Byla neuvěřitelná!! 🙂

Zimní spáči

O zvířatech, o zimním spánku, o netopýrech jsme si povídali s paní Bláhovou, která za námi přišla z ekocentra Nyctalus. Prohlédli jsme si živé netopýry a dozvěděli se spoustu zajímavostí. Beseda se nám moc líbila.

HALOOWEEN

Ve středu byste marně hledali v 1.C žáky. Do lavic zasedli upíři, čarodějové, netopýři, kostlivci. Našli byste zde ale také kouzelnice i dýni. Halloweenskou prvouku a tělocvik jsme si pořádně užili. Dlabali jsme dýně, hodnotili kostýmy, proběhl i rej masek a soutěže.

Návštěva knihovny

Do místní knihovny se naše třída vypravila v úterý 23. října. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, mohli jsme si knížky prohlížet, někteří se i začetli… Všem se moc líbila soutěž, kterou pro nás paní knihovnice připravila. Nikdo v ní neprohrál 🙂 . Cestou do knihovny i zpět jsme si všímali okolí, které jsem porovnávali s plánkem Černošic. Víme, kde teče potok Švarcava, jak se jmenuje kostel u školy nebo jak se na mapě značí železnice. Zase jsme o něco chytřejší 🙂  .