Třída 1.C

Martina Knollová

mknollova@zscernos.cz

Ptáci na obzoru + knihovna = páteční dopoledne

V pátek  jsme se vypravili do Mokropes, do školy. Lektoři ze společnosti Ornita si pro nás připravili program zaměřený na dravce. Seznámili jsem se s životem našich dravců, proč jich v krajině ubývá, co můžeme dělat pro jejich záchranu a spoustu dalších zajímavostí. Povídání bylo doprovázeno videem a ukázkami živých ochočených jedinců, které jsme si mohli i pohladit. Beseda byla velice zajímavá a poutavá. A aby nebylo málo informací, navštívili jsme také školní knihovnu, kde nám paní knihovnice vyprávěla o Velikonocích 🙂  .

Co je to DRUMBEN???

Na to vám odpoví každý prvňák… Ve středu k nám totiž do školy zavítal pan Zdeněk Roller se svým workshopem s drumbeny – speciálními bubny. Děti si vyzkoušely různé druhy bubnování, zahrály si na rytmickou ozvěnu, naučily se písničku s doprovodem a dozvěděly se spoustu zajímavostí. Bubnování všechny nadchlo!!

Den hraček nebyl žádný APRÍÍÍLL!!

V pondělí 1. dubna jsme si přinesli do školy hračky. Někdo plyšáka, jiný autíčko, karty, panenku …. Během dopoledne jsme si o hračkách povídali, navzájem si je ukázali, představili a o přestávce s nimi pohráli. Nebylo to vůbec špatné dopoledne 🙂  .

KAMARÁDI ZE ZŠ CHOTÝŠANY

V březnu jsme si začali dopisovat s dětmi z první třídy ze ZŠ Chotýšany u Benešova. Zatím se jen tak „oťukáváme“, protože stále nejsme zdatní v psaní a naše dopisy nejsou moc dlouhé. Dobrá zpráva: spousta nových kamarádů  na obzoru 🙂  . Zdravíme i touto cestou!!!

SUPERSTAR 1. C

V březnu probíhala v naší třídě soutěž Superstar 1. C. V rámci hudební výchovy jsme zpívali, tančili i na kostýmy došlo 🙂 . Rozhodování, kdo se stane Superstar, neměla porota vůbec jednoduché. Nakonec si zlatou medaili a vítězství odnesla NINA – BUBLANINA. Gratulujeme!!! Všem zúčastněným patří veliká pochvala.

DOPOLEDNE S ANDERSENEM

V 8 hodin proběhla beseda s panem Böhmem o knize Jak se dělá galerie. Po besedě, rozděleni do skupin, jsme se vydali na zahradu hledat ztracené pořekadlo. Odpočinuli jsme si u pohádky Císařovy nové šaty a poslední hodinu jsme ukázali svoji zručnost při vyrábění záložky. Dopoledne uteklo jako voda, všem se moc líbilo 🙂 .

Demokracie v Minoru

V úterý 26. března jsme se stali součástí představení Demokracie v divadle Minor. Moc se nám představení líbilo. Skvělá byla i herna, kde jsem se všichni pěkně vyřádili 🙂 .