Třída 1.C

Třídní učitel:

Martina Knollová

 tel: 251640367
 mknollova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Ochutnávka zeleniny

Proč je mrkev zdravá? Co patří do plodové zeleniny? Jak chutná rukola? Kam zařadím víno? Naše chuťové pohárky si užily ve středu při prvouce. Ochutnávali jsme zeleninu – mňam, mňam 🙂 .  

Divadlo MINOR

Ve čtvrtek 4. 10. se naše třída vypravila do divadla na představení O pejskovi a kočičce. Naši první společnou cestu vlakem i metrem jsem zvládli na jedničku. Představení se všem moc líbilo, dopoledne jsme si pěkně užili 🙂  .

STROMY, STROMY A ZASE STROMY…

Víme, které stromy rostou na školní zahradě… víme, co je to frotáž a umíme ji vytvořit…. víme, jaký jehličnatý strom na zimu opadá… a ještě spoustu dalších zajímavostí jsme se dozvěděli při prvouce. Při výtvarné výchově jsme listy obtiskávali a kmen břízy se nám podařilo vytvořit během pracovních činností. Kdyby někdo z rodičů měl možnost sehnat/dopravit březovou větev, abychom si „sestavili celý strom“, bylo by to dokonalé 🙂  .  

JABLÍČKOVÝ DEN

Ve středu 19. září v naší třídě zavoněla jablíčka. Úkol byl jasný – uvařit společně jablkový kompot. Jablíčka jsme nakrájeli, v hrnci ochutili a  uvařili. Kompot se nám moc povedl. Také proběhla ochutnávka jablíček i štrůdlů a džusů od maminek. Malovali jsme a obtiskávali jablíčka, učili jsme se básničku O červíkovi. Celé dopoledne jsme si hezky užili 🙂 .