Třída 2.B

Třídní učitel:

Mgr. Gabriela Tomcová

 tel: 251001796
 gtomcova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Plavání

Plavání jsme si letos užili spokojeněji než loni. Zlepšilo se zázemí – hlavně u chlapců – i přístup lektorů. 16.4. jsme kurz ukončili tradičními závody ve dvou kategoriích. 1. a 2. družstvo – plavci, 3. družstvo – začínající plavci Gratulujeme nejen vítězům, ale všem účastníkům.  

Ukliďme Česko

6. dubna jsme se vrhli do úklidu v rámci projektu Ukliďme Česko. Naší oblastí byla pláž a skatepark. Na pláži toho mnoho na úklid nebylo, největší úlovek byla pneumatika. Ve skateparku jsme byli úspěšnější. Práci jsme prostřídali se zábavou a udělali si pěkný závěr týdne.  

Vodní dům a kuličkodráha

4. dubna jsme se vydali na výukový program do Vodního domu, který se nachází u Želivky, kousek od hráze vodní nádrže Švihov. Nejdřív jsme se na hrázi dověděli co vše se děje s vodou a kam putuje, než ji můžeme pustit z kohoutku. Také jsme nacházeli probouzející se žáby, ktreré využívají skulin u krajnic jako úkrytu. Pokračovali jsme v učebně, kde jsme filtrovali vodu a prováděli další pokusy. Dokonale jsme prozkoumali celou vnitřní i vnější expozici. Cestou domů jsme se zastavili ve Zruči nad Sázavou a vyřádili se na místním hřišti u školní jídelny. Počasí nám přálo a až na…

Člověk

Znalosti z prvouky jsme výtvarně zpracovali pomocí těstovin. Snažili jsme se ztvárnit kosterní systém. Někteří si i pochutnali na výtvarném materiálu a zkoušeli, které těstoviny jsou nejlepší.

Daliborka

V rámci projektu České pověsti jsme ztvárnili Daliborku. Všichni jsme si to moc užili.  

Zimní olympiáda

    27. března se naši hokejisté – Martin Buzek, Šimon Čechovský a Linda Kořínková zúčastnili Zimní olympiády. Pro malý počet účastníků z některých škol, šikovní rodiče zorganizovali 3  smíšená družstva. Všichni si zahráli, byli velmi ohleduplní k hokejistům s menší výbavou a hráli fair play.  

Z babiččiny aktovky

7.2. jsme navštívili v Pedagogickém muzeu výstavu Z babiččiny aktovky. Přenesli jsme se o století zpět. Vyzkoušeli jsme si staré lavice, prohlédli několik generací učebnic, obrazů, vycpanin a mohli své jméno přepsat do hlaholice. Byla to zajímavá exkurze do minulosti.