Třída 2.C

Pozor! Toto je archivní stránka 2.C ze školního roku 2016 - 2017.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Iveta Radová

Aktuálně ze třídy

Beluška ve škole

Na naší škole proběhla návštěva z občanského sdružení Beluška. Navštívila nás fenka Bela se svojí paničkou. Beluška je společnost lidí se zrakovým postižením, která přibližuje nám zdravým život nevidomých. Tito lidé musí v životě překonávat řadu překážek, a proto potřebujeme vědět, jak žijí a co jim usnadňuje život. Prohlédli jsme si a vyzkoušeli oblíbené pomůcky, Braillovo písmo a knihy v tomto písmu. Mohli jsme si zkusit chůzi s pomocí bílé hole. Zajímavé bylo povídání o výcviku vodícího psa i následná ukázka jeho pomoci. Získané informace jsou pro nás důležité, už víme, jak těmto lidem můžeme pomáhat.      

Školní akademie

Skákání přes švihadlo se zumbou nám předvedli (jako derniéru) v pátek 9. června žáci, kteří nacvičovali na Školní akademii. Vystoupení se nám velice líbilo. Dětem i Julii Filípkové se moc povedlo 🙂  .

Cimbálová muzika Réva

V pátek 21. dubna jsme se vypravili do sportovní haly na představení Cimbálová muzika Réva. Zazpívali jsme si, zatleskali i zatančili. Stihli jsme ještě navštívit školní knihovnu a pohrát si na dětském hřišti.

Les ve škole

Zapojili jsme se do projektu Les ve škole. Chodíme do lesa, sbíráme přírodniny, učíme se znát rostliny a živočichy, hledáme o nich informace, zapisujeme je do myšlenkových map a ty prezentujeme ostatním. Ve středu 19. 4. jsme v rámci Dne Země byli na Višňovce sázet višně.

Zimní olympiáda 2017 – Vyhráli jsme!

Dvě družstva „z Komendy“ se umístila V PĚTIBOJI smíšených družstev, který proběhl 5. dubna 2017 na zimním stadionu v Černošicích. Starší žáci (M. Kovaříková, K. Halbych, O. Bláhová a Š. Jurenka) se probojovali  na 1. místo a vítězoslavně si odnesli zlatý pohár. Mladší žáci (E. Barchánková, Š. Zeman, S. Mužíková a M. Bláha) nezůstali pozadu a všem nám udělali radost pohárem za 3. místo. Závodníkům blahopřejeme!!!  

Bruslení

V pátek 17. února zakončily děti kurz bruslení soubojem O zlatou brusli Martiny Sáblíkové.