Třída 2.D

Mgr. Petra Levá

pleva@zscernos.cz

Divadlo Metro – představení černého divadla

Ve středu 13. listopadu 2019 navštívili žáci 2.D, 3.B a 3.D divadelní představení „Na výletě v iSvětě“. Mottem tohoto představení černého divadla je citát Alberta Einsteina: “Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů.“ Tématem byl současný životní styl  a vliv moderních komunikačních technologií na běžný život, včetně negativního vlivu na vztahy mezi lidmi. Děti čekalo nakonec malé překvapení, měly možnost se částečně zapojit do děje, stát se na chvilku herci a odhalit tejemství unikátní techniky černého divadla.

Mobilní planetárium 18.10.

Beruška Dorotka, Světluška Mirek a Chroust Toník vytvořili do své brouččí školy projekt o úchvatných jevech a druzích, kterými je propletena rostlinná říše. Stromy opadavé a jehličnaté. Kořeny a fotosyntéza. A mnoho dalšího v úžasném animovaném příběhu motivujícím k ekologii a ohleduplnosti .