Třída 2.D

Mgr. Petra Levá

pleva@zscernos.cz

MUZEUM BETLÉMŮ NA KARLŠTEJNĚ 13.12. 2019

Muzeum betlémů se nachází na karlštejnském náměstí. V muzeu je k vidění  kolekce českých historických betlémů vyřezávaných ze dřeva, doplněná betlémy z dobových raritních materiálů na příklad z vosku, cukru nebo chleba. Přímo pod střechou se pak skrývá nejefektnější objekt – Karlštejnský královský betlém. Jedná se o největší loutkový betlém v České republice rozkládající se na 80 m2. Několikametrové kulisy hradu Karlštejna jsou osazeny 46 loutkami vyřezanými ze dřeva a oblečenými v dobových oblecích. Ježíškovi přináší dary 10 nejvýznamnějších českých panovníků v čele s Karlem lV., který mu darem přináší hrad Karlštejn.

Divadlo Metro – představení černého divadla

Ve středu 13. listopadu 2019 navštívili žáci 2.D, 3.B a 3.D divadelní představení „Na výletě v iSvětě“. Mottem tohoto představení černého divadla je citát Alberta Einsteina: “Obávám se dne, kdy vývoj technologie předčí vzájemné lidské vztahy. To potom svět bude mít generaci idiotů.“ Tématem byl současný životní styl  a vliv moderních komunikačních technologií na běžný život, včetně negativního vlivu na vztahy mezi lidmi. Děti čekalo nakonec malé překvapení, měly možnost se částečně zapojit do děje, stát se na chvilku herci a odhalit tejemství unikátní techniky černého divadla.

Mobilní planetárium 18.10.

Beruška Dorotka, Světluška Mirek a Chroust Toník vytvořili do své brouččí školy projekt o úchvatných jevech a druzích, kterými je propletena rostlinná říše. Stromy opadavé a jehličnaté. Kořeny a fotosyntéza. A mnoho dalšího v úžasném animovaném příběhu motivujícím k ekologii a ohleduplnosti .