Třída 3.C

Mgr. Iveta Radová

iradova@zscernos.cz

ANDĚLSKÉ TVOŘENÍ NA „KOMENDĚ“

V předvánočním čase jsme se tradičně sešli v budově Komenského ul. na Andělském tvoření. Setkání začalo zpíváním koled. Maminky napekly dobroty do občerstvení.  Děti prodávaly své výrobky  a pomáhaly v dílničkách. Rodiče si popovídali při kávě a sladkostech, společně s dětmi si vyrobili krásné dárky. Malí i velcí si mohli zahrát v herně deskové hry. Děkujeme všem, kteří přispěli na nákup venkovního pinpongového stolu. Vybralo se neuvěřitelných 14 440,- Kč.

Třeťáci zase v knihovně

Opět jsme se vydali do městské knihovny. Děti si hned začaly číst zajímavé knížky. Paní Šilhánková si připravila malou soutěž a také vyhodnotila kvíz o Ferdovi Mravencovi, do kterého se některé děti zapojily. Každý si našel knihu, která ho zajímala. Někteří si odnesli i pěkné ceny.

Výstava Krištof Kintera Nervous Trees

Ve středu 18. 10. si děti prohlédly výstavu a v malé dílničce vytvářely vlastní umělecká díla – hlavní nádraží, zoologickou zahradu, město, robotickou planetu.

Čtenářská dílna

Již třetím rokem mají děti každý pátek čtenářskou dílnu. Prezentují a čtou vlastní knihy, píší čtenářský deník, pracují s textem. Ke zvýšení čtenářské gramotnosti přispívají i rodiče v projektu Rodiče čtou dětem.