Třída 3.C

Třídní učitel:

Mgr. Iveta Radová

 tel: 251640367
 iradova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Z ptačí říše: život s křídly

Zapojili jsme se do soutěže v místní knihovně na téma  “ Z ptačí říše: život s křídly.“ Námět   jsme využili i v prvouce, kde jsme o ptácích vyhledávali zajímavé informace. Uvidíme, kdo vyhraje a odnese si pěknou knihu.  

Bruslení

V březnu jsme zakončili úspěšně kurz bruslení. Všichni jsme se hodně zdokonalili.  

Smysly zvířat

V pátek 2. března jsme se vypravili do Mokropes na pořad Smysly zvířat. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a měli jsme možnost podívat se na živé exempláře. Po skončení jsme navštívili školní knihovnu. Paní knihovnice si pro nás připravila čtenářskou dílnu na téma bajky .

Představení Zahrada

V lednu jsme byli v divadle Minor na představení Zahrada. Na základě zážitků jsme vyrobili při výtvarné výchově koláže a vyvěsili jsme je u vchodu do školy. Představení se nám velmi líbilo a koláže se holkám i klukům moc povedly.

ANDĚLSKÉ TVOŘENÍ NA „KOMENDĚ“

V předvánočním čase jsme se tradičně sešli v budově Komenského ul. na Andělském tvoření. Setkání začalo zpíváním koled. Maminky napekly dobroty do občerstvení.  Děti prodávaly své výrobky  a pomáhaly v dílničkách. Rodiče si popovídali při kávě a sladkostech, společně s dětmi si vyrobili krásné dárky. Malí i velcí si mohli zahrát v herně deskové hry. Děkujeme všem, kteří přispěli na nákup venkovního pinpongového stolu. Vybralo se neuvěřitelných 14 440,- Kč.

Třeťáci zase v knihovně

Opět jsme se vydali do městské knihovny. Děti si hned začaly číst zajímavé knížky. Paní Šilhánková si připravila malou soutěž a také vyhodnotila kvíz o Ferdovi Mravencovi, do kterého se některé děti zapojily. Každý si našel knihu, která ho zajímala. Někteří si odnesli i pěkné ceny.