Třída 3.D

Třídní učitel:

Mgr. Lenka Zúbková

 tel: 251001603
 lzubkova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

VÁNOČNÍ ČECHOVA STODOLA 12.12.

Vánoční expozicí plnou obrazů a figurín děti provedl anděl, v pekelné škole je přivítal čert a nebeskou bránou se děti ocitly v nebi. Prohlídka byla spojena s povídáním o vánočních tradicích a zvycích a zakončena tvořivou dílnou.              

Divadlo V Dlouhé- Dlouhý, Široký a Bystrozraký 7.12.

V tomto představení děti viděly stylově netradiční loutky a byly svědky pohádkových kouzel, která k tomuto příběhu neodmyslitelně patří. V průběhu zaznělo několik veselých, živě zpívaných písní doprovázených harmonikou. Celá pohádka je založena na přímé spolupráci dětí s hlavními hrdiny. Dlouhý, Široký a Bystrozraký tvoří jakousi možnou paralelu mezi pohádkovými bytostmi a porůznu postiženými lidmi. Příběh dětem ukázal, že bychom se neměli posmívat někomu „jinému, odlišnému“ a že každý člověk má svou cenu.           

VÁNOČNÍ DÍLNA 30.11.

Opět po roce, 9.12. se budou na Vráži konat vánoční trhy. Naše třída letos vyrobila oblíbené kulíšky a nově ozdoby z vlašských ořechů. Výtěžek z prodeje, bude předán dětem do dětských domovů a pěstounských rodin.

Adventní dílna 30.11.

Paní knihovnice si pro nás na tento den připravila Adventní dílnu, při které si s dětmi povídala o tom, kdy začíná advent, že si na Vánoce  připomínáme narození Ježíše Krista, kdo byli jeho rodiče, kde se narodil, kdo mu přinesl dary, jak se jmenoval zlý král, který v té době vládl a mnoho dalších informací. Děti se dověděly, jak se slaví Vánoce v jiných zemích, jaké se tam dodržují zvyky a tradice a také jaké pochoutky si na tento den ve světě připravují. Děti vyluštily vánoční křížovku , ozdobily papírový vánoční stromeček a na závěr vyplnily jednoduchý kvíz.

Divadlo V Dlouhé- Jak jsem se ztratil 29.11.

Malý Pavlík Tesař se jednoho Štědrého dne ztratil svému tatínkovi. A protože příliš  nespěchal domů, procházel se vánoční Prahou. Potkal Pána s kaprem, netýkavou holčičku, co jde tatínkovi pro pivo, posledního pražského lampáře, navštívil Bílou labuť a peklo (vlastně sklad jedné hospody na Václavském náměstí), ale hlavně se seznámil s pošťákem Klementem a jeho koníkem Karličkou. Klement mu věnoval podivuhodné loutkové divadélko, ve kterém jsou loutky nejen Pavlíka samotného, ale všech, které toho dne potkal, včetně snové Andersenovy Holčičky se sirkami…