Třída 3.D

Pozor! Toto je archivní stránka 3.D ze školního roku 2017 - 2018.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Lenka Zúbková

Aktuálně ze třídy

UKLIĎME ČESKO

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky (a dokonce na pár místech mimo ni). Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek a tak jsme v pátek 5.dubna vyrazili na úklid lesíku v okolí starého dubu. Sluníčko svítilo a bylo veselo 🙂                                                                                                       

VÁNOČNÍ ČECHOVA STODOLA 12.12.

Vánoční expozicí plnou obrazů a figurín děti provedl anděl, v pekelné škole je přivítal čert a nebeskou bránou se děti ocitly v nebi. Prohlídka byla spojena s povídáním o vánočních tradicích a zvycích a zakončena tvořivou dílnou.              

Divadlo V Dlouhé- Dlouhý, Široký a Bystrozraký 7.12.

V tomto představení děti viděly stylově netradiční loutky a byly svědky pohádkových kouzel, která k tomuto příběhu neodmyslitelně patří. V průběhu zaznělo několik veselých, živě zpívaných písní doprovázených harmonikou. Celá pohádka je založena na přímé spolupráci dětí s hlavními hrdiny. Dlouhý, Široký a Bystrozraký tvoří jakousi možnou paralelu mezi pohádkovými bytostmi a porůznu postiženými lidmi. Příběh dětem ukázal, že bychom se neměli posmívat někomu „jinému, odlišnému“ a že každý člověk má svou cenu.           

VÁNOČNÍ DÍLNA 30.11.

Opět po roce, 9.12. se budou na Vráži konat vánoční trhy. Naše třída letos vyrobila oblíbené kulíšky a nově ozdoby z vlašských ořechů. Výtěžek z prodeje, bude předán dětem do dětských domovů a pěstounských rodin.

Adventní dílna 30.11.

Paní knihovnice si pro nás na tento den připravila Adventní dílnu, při které si s dětmi povídala o tom, kdy začíná advent, že si na Vánoce  připomínáme narození Ježíše Krista, kdo byli jeho rodiče, kde se narodil, kdo mu přinesl dary, jak se jmenoval zlý král, který v té době vládl a mnoho dalších informací. Děti se dověděly, jak se slaví Vánoce v jiných zemích, jaké se tam dodržují zvyky a tradice a také jaké pochoutky si na tento den ve světě připravují. Děti vyluštily vánoční křížovku , ozdobily papírový vánoční stromeček a na závěr vyplnily jednoduchý kvíz.