Třída 4.C

Třídní učitel:

Mgr. Iveta Radová

 tel: 251640367
 iradova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Den v pravěku

„…koukali jsme na film o pravěku. A nebyl to obyčejný film. Vypadalo to jako opravdický pravěk, ne jako nějaká přihlouplá animace…….Byl to moc prima den.“ “ Neměli jsme si nosit svačinu, prý si něco ulovíme…Bylo to super.“ “ Hrozně mě to bavilo.“ “ Nelíbilo se mi, že jsme neměli výtvarku. Líbilo se mi, že jsem mohla být s kámoškama a že jsme si opékali buřty, byl to prostě hravý den. Chtěla bych si ho zopakovat a myslím, že si to všichni užili.“ „Moc se mi na pravěku líbilo, jak jsme lovili mamuta a jak jsme ho potom snědli. Chtěla bych…

Dovádění na sněhu

V úterý 5. února se děti ze čtvrté a páté třídy rozhodly využít sněhovou nadílku k dovádění na školní zahradě. Většina si přinesla sáňky či boby a hurá na kopec. Kdo neměl sněžný dopravní prostředek stavěl sněhuláka nebo jen tak dováděl s kamarády. K tomu nám nádherně svítilo slunce na tmavomodré obloze. Děti si sníh moc užily a domů se jim nechtělo.  

Projekty a referáty

V hodinách přírodovědy a vlastivědy se učíme vyhledávat informace a zpracovávat je do referátů a projektů. Učíme se tyto práce prezentovat, ztrácíme trému a umíme třídu oslovit, dodržovat dané podmínky, uvádět zdroje, dodržovat určitý počet slov, odpovídat na zvídavé otázky. Potíže máme trochu s pravopisem. Stále se vylepšujeme. Pracujeme i ve skupinách, naposledy jsme prezentovali projekt Kraje České republiky.        

Zájmový den

  Ve čtvrtek 31. ledna jsme se místo učení rozdělili do věkově smíšených skupin a užili jsme si hraní, luštění, čtení a poslouchání. Hráli jsme deskové hry, luštili jsme rébusy a sudoku, vybarvovali mandaly, sledovali jsme přírodopisný film, četli jsme vlastní knihu a zacvičili jsme si. Den jsme si užili.    

Výlet do mýdlárny a sklárny

V listopadu jsme se vydali na výlet do mýdlárny v Chrustenicích a do sklárny v Nenačovicích. Druhý den jsme věnovali vytvoření referátů, myšlenkových map a obrázků na téma sklárna a mýdlárna. Vybráno z našich prací:    

Pouštíme draky

Vydali jsme se k Berounce, pouštěli jsme draky a sbírali dříví na oheň. Na školní zahradě jsme si potom opékali všechno,  co jsme našli v batohu.