Třída 4.C

Třídní učitel:

Mgr. Iveta Radová

 tel: 251640367
 iradova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

ANDĚLSKÉ TVOŘENÍ na Komendě

Pátek třináctého nám rozhodně smůlu nepřinesl, ba naopak. Odpoledne proběhlo ve škole již tradiční Andělské tvoření. Nechyběly koledy, dílny, stolní hry ani obchůdek. Příběh Cvrček a mravenci zahrály děti ze 2. C, slečny z 5. C předvedly sestavu se švihadly. K dobré náladě určitě přispělo i pěkné posezení  v kavárně U Lucinky. Celé odpoledne se neslo v příjemné atmosféře.  Děkujeme všem, kteří se aktivně podíleli na Andělském tvoření, pomohli jste nám tak získat téměř 15 000 Kč.

Nemůžeš? Přidej!

V divadle Minor jsme byli na generální zkoušce představení Zátopek. A bylo to hodně zajímavé. Již předtím jsme si našli informace o našem atletovi Emilu Zátopkovi. Vše jsme zpracovali ve skupinách a vytvořili jsme plakáty. Obdivovali jsme na něm vytrvalost, čestnost, skromnost. Určitě na něj nezapomeneme. Budeme se řídit heslem – Nemůžeš? Přidej!      

Knihovna v Černošicích

  V úterý 24. září jsme v rámci rozvoje čtenářské gramotnosti navštívili černošickou knihovnu. Paní Šilhánková dětem popsala řazení knih podle barev, možnost vyhledávat knihy v seznamu na stránkách knihovny, různé zajímavosti o knihách a knihovnách. Děti se mohly zúčastnit malé literární soutěže a vyhrát drobné sladkosti, zdarma přihlášku do knihovny a několik knih. Možná se v naší třídě najdou další čtenáři, kteří se do knihovny přihlásí.    

Přišli jsme k vám

V úterý 3. 9. jsme si se zájmem prohlédli výstavu Přišli jsme k vám, kterou uspořádala Černošická letopisecká společnost blízko naší školy v centru MaNa. Exponáty nás velmi zaujaly. Překvapilo nás, kolik cizinců se k nám do Černošic po sametové revoluci v roce 1989 přistěhovalo. Pracovali jsme ve skupinkách a vyplňovali závěrečný kvíz. Získané informace ještě využijeme ve vlastivědě a dalších předmětech.