Třída 4.C

Třídní učitel:

Mgr. Iveta Radová

 tel: 251640367
 iradova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Nemůžeš? Přidej!

V divadle Minor jsme byli na generální zkoušce představení Zátopek. A bylo to hodně zajímavé. Již předtím jsme si našli informace o našem atletovi Emilu Zátopkovi. Vše jsme zpracovali ve skupinách a vytvořili jsme plakáty. Obdivovali jsme na něm vytrvalost, čestnost, skromnost. Určitě na něj nezapomeneme. Budeme se řídit heslem – Nemůžeš? Přidej!      

Knihovna v Černošicích

  V úterý 24. září jsme v rámci rozvoje čtenářské gramotnosti navštívili černošickou knihovnu. Paní Šilhánková dětem popsala řazení knih podle barev, možnost vyhledávat knihy v seznamu na stránkách knihovny, různé zajímavosti o knihách a knihovnách. Děti se mohly zúčastnit malé literární soutěže a vyhrát drobné sladkosti, zdarma přihlášku do knihovny a několik knih. Možná se v naší třídě najdou další čtenáři, kteří se do knihovny přihlásí.    

Přišli jsme k vám

V úterý 3. 9. jsme si se zájmem prohlédli výstavu Přišli jsme k vám, kterou uspořádala Černošická letopisecká společnost blízko naší školy v centru MaNa. Exponáty nás velmi zaujaly. Překvapilo nás, kolik cizinců se k nám do Černošic po sametové revoluci v roce 1989 přistěhovalo. Pracovali jsme ve skupinkách a vyplňovali závěrečný kvíz. Získané informace ještě využijeme ve vlastivědě a dalších předmětech.