Třída 5.A

Třídní učitel:

Bc. Simona Lišková

 tel: 251001795
 sliskova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Přípravy na Vánoce

I v 5.A vypukly velké vánoční přípravy. Ve čtvrtek 7.12.2017 si třída 5.A upekla celkem 5 druhů cukroví – linecké ořechové, linecké kakaové, klasické perníčky, bezlepkové perníčky a slané cukroví. Další týden ve čtvrtek 14.12.2017 jsme všechno to cukroví nazdobili a teď už jen čekáme a těšíme se na besídku v pátek 22.12.2017, kdy si námi upečené a nazdobené cukroví sníme. Veselé Vánoce!    

Mikulášské trhy

V rámci pracovních činností se děti již několik hodin věnují šití vonných sáčků, které budou součástí prodeje dětských výrobků na Mikulášských trzích 9. 12. v Černošicích na Vráži. Všem moc děkuji za spolupráci a  poskytnuté materiály (vše jsme zvládli z vlastních zdrojů). Děti jsou velmi šikovné a práce nám jde skvěle od ruky. Těším se s Vámi na viděnou u stánku 🙂

Okolí naší školy

V pondělí 23.10. se žáci třídy 5. A, ve spolupráci s OTS města Černošice, zúčastnili úklidu lesíku u naší školy. Všem dětem velmi děkuji za pracovní nasazení a skvěle odvedenou práci. Paní Petelíkové děkujeme za pomoc a zprostředkování odvozu nepořádku.

Halloween na výtvarné výchově

Ve čtvrtek 12.10.2017 třída 5.A vytvářela halloweenské papírové dýně. Každý žák si svou dýni odnesl domů a aby nám po tom halloweenu, který proběhl na výtvarné výchově něco zbylo, tak jsme společnými silami vytvořili také halloweenskou výzdobu, která teď zdobí naší kmenovou třídu. Žáci vytvořili několik papírových pavučin s pavouky a papírové řetězy z vystříhaných dýní a netopýrů. Jak se nám to celé povedlo můžete vidět na několika fotografiích.  

Procházka podzimní krajinou

Ve čtvrtek 21.9.2017 se třída 5.A vydala na svou první vycházku v novém školním roce. Společně jsme pozorovali krásy podzimní krajiny a užívali si pěkného, ještě teplého, počasí. V rámci předmětu přírodovědy jsme objevovali v šechny možné přírodniny, které nám přišly do cesty. Nejzajímavější přírodninou pro nás v tento den byly listy všech možných listnatých stromů, které se v okolí školy nacházejí. Každý žák měl nasbírat několik listů, které mu zrovna padly do oka. Nasbírané listy jsme si přinesli do školy a v hodině výtvarné výchovy jsme vytvořili obrázky podzimního stromu s opadajícími listy. Jak můžete vidět na fotografiích, tak…