Třída 5.C

Pozor! Toto je archivní stránka 5.C ze školního roku 2016 - 2017.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Alena Filípková

Aktuálně ze třídy

Nevíš si rady? Zavolej na linku bezpečí.

Dne 23. června přišla ke čtvrťákům a páťákům paní Lišková, maminka Lucky a vyprávěla nám o lince bezpečí, protože na ní pracuje (Máťa). Říkala samé zajímavé věci, za jeden den na linku zavolá cca 500 dětí (Lukáš S). Poslala nám schránku, kam jsme psali anonymní dotazy(Máňa).  Linka bezpečí je pro děti, které potřebují vyřešit nějaký problém (Matylda). Myslím, že tato služba není určitě zbytečná (Seba). Líbilo se mi moc video (Martin). Někdy ale volají děti jen ze srandy (Maruška). Na konci besedy jsme dostali sladkosti, super (Lukáš K.). Beseda se mi velice líbila (Robin).

Chutně a zdravě

V červnu mezi nás přišla paní Sedláčková, výživová poradkyně pro děti a dospělé. Její povídání o tom, které potraviny prospívají našemu tělu a jak se stravovat, bylo velice zajímavé. Úplně nejlepší byla však ochutnávka. Koláč z červené řepy byl výtečný, zrovna tak domácí štáva a nutela. Beseda se nám moc líbila 🙂 .

Beluška ve škole

Na naší škole proběhla návštěva z občanského sdružení Beluška. Navštívila nás fenka Bela se svojí paničkou. Beluška je společnost lidí se zrakovým postižením, která přibližuje nám zdravým život nevidomých. Tito lidé musí v životě překonávat řadu překážek, a proto potřebujeme vědět, jak žijí a co jim usnadňuje život. Prohlédli jsme si a vyzkoušeli oblíbené pomůcky, Braillovo písmo a knihy v tomto písmu. Mohli jsme si zkusit chůzi s pomocí bílé hole. Zajímavé bylo povídání o výcviku vodícího psa i následná ukázka jeho pomoci. Získané informace jsou pro nás důležité, už víme, jak těmto lidem můžeme pomáhat.      

Školní akademie

Skákání přes švihadlo se zumbou nám předvedli (jako derniéru) v pátek 9. června žáci, kteří nacvičovali na Školní akademii. Vystoupení se nám velice líbilo. Dětem i Julii Filípkové se moc povedlo 🙂  .

Helpíkův pohár 2017 – máme 3. místo v krajském kole!

Krajské kolo již 19. ročníku soutěže pro žáky 5. tříd v první pomoci Helpíkův pohár 2017 proběhlo 5. května v Mokropsech na fotbalovém hřišti a podél Berounky. Děti si nejvíc poučení odnesou ze situace, kterou prožijí – to je cílem krajského kola. Děti mají připravené reálné situace, které musí řešit, naučí se nabyté znalosti použít přímo v praxi. Figuranti namaskovaní profesionálními maskéry vypadají skutečně a věrohodně hrají své role zraněných. Pět zdravotnických úkolů, mezi kterými byla například resuscitace či popálenina, letos řešilo 40 dvoučlenných týmů, které postoupily ze školních kol. Za naši školu soutěžilo šest týmů. Dvojice dívek 5. C Olga Bláhová a…

Mise Vyšehrad

28. dubna vyrazily třídy 5. C a 4. C na Vyšehrad. V 9 hodin začínala interaktivní poznávací vycházka, provázel nás badatel Tomáš. Ve skupinách jsme hledali atributy, které jsme poskládali do erbu v podzemních kasematech v sále Gorlice. Zde jsme si také prohlédli originální sochy z Karlova mostu. Mise se nám moc líbila – pobavili jsme se a zároveň jsme se něco dozvěděli.    

5. C zasadila višně na Višňovce

Na besedě s panem starostou jsme měli různé otázky týkající se Černošic. Júlinka se zeptala: ,,Proč nerostou na Višňovce višně?“ Panu starostovi se otázka moc líbila, ale nedokázal na ni odpovědět. Z toho vzešel nápad na Višňovce višně zasadit. 19. dubna v rámci Dne Země jsme všichni žáci ze školy v Komenského ulici vyrazili na Višňovku. Sešli jsme se tam s panem starostou a za pomoci technických služeb jsme vždy dva páťáci zasadili svoji višeň, o kterou se budeme starat. Zasadili jsme dohromady deset třímetrových kvetoucích višní a tak vznikla krásná višňová alej. Těšíme se, až jednou budeme chodit se svými dětmi na Višňovku na…