Třída 5.C

Třídní učitel:

Martina Knollová

 tel: 251640367
 mknollova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

HURÁ NA TĚLOCVIK!!!

V pátek 16. února byl na rozvrhu dne tělocvik a za okny naší třídy krásné počasí. SNÍH A MODRÁ OBLOHA, tak proč si neprotáhnout tělo venku??!!  

Cestujeme po Evropě

V hodinách vlastivědy jsme celý leden cestovali Evropou. Ve skupinách jsme si státy rozlosovali a pak zpracovali. Navštívili jsme Bulharsko, Francii, Itálii, Řecko a Španělsko. A jak cesty probíhaly?? Ochutnávali jsme místní speciality, poslouchali hymny, mluvili cizími jazyky, účastnili se kvízů a vědomostních soutěží, kreslili vlajky, hledali v mapách… Všechny výlety byly moc pěkné a zajímavé. Jedničky jsou zasloužené 🙂  .  

HELPÍK

Dne 29. ledna proběhlo v naší třídě školní kolo Helpíkova poháru. Na přednášce jsme se dozvěděli základní pravidla při poskytování první pomoci. Přednáška byla pro všechny velmi poučná a zajímavá. Už se těšíme na květen, kdy nás čeká krajské kolo.

Výlet do Muzea Betlémů na Karlštejně

Jak to viděl Martin: Ve čtvrtek jsem jeli na Karlštejn. V dílně jsme si ozdobili kouličku a pak jsme šli s průvodkyní na betlémy. Také jsme viděli živý betlém. Chtěl jsem si ho vyfotit, ale všichni se tam mačkali, tak jsem toho vyfotil málo. Cestou na nádraží jsme zašli do cukrárny, kde jsme si kupovali dobrůtky. V Černošicích jsme se rozešli, a tak jsem řekl kamarádům sbohem. Konec. Moc jsem si to všechno užil. Martin  

ANDĚLSKÉ TVOŘENÍ NA „KOMENDĚ“

V předvánočním čase jsme se tradičně sešli v budově Komenského ul. na Andělském tvoření. Setkání začalo zpíváním koled. Maminky napekly dobroty do občerstvení.  Děti prodávaly své výrobky  a pomáhaly v dílničkách. Rodiče si popovídali při kávě a sladkostech, společně s dětmi si vyrobili krásné dárky. Malí i velcí si mohli zahrát v herně deskové hry. Děkujeme všem, kteří přispěli na nákup venkovního pinpongového stolu. Vybralo se neuvěřitelných 14 440,- Kč.

Na „Komendě“ chodil Mikuláš…

Tak jsme se dočkali, my páťáci. Dnes se z nás stali čerti, andílci a z Filipa – Mikuláš. Navštívili jsme 1. C – 4. C. Hodné děti jsme pochválili, zlobivějším jsme promlouvali do duše a sladkou odměnou jsme podělili všechny děti. Škoda, že Mikuláš chodí jen jednou za rok, užili jsme si spoustu legrace 🙂 .