Třída 5.C

Třídní učitel:

Martina Knollová

 tel: 251640367
 mknollova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Výlet do Muzea Betlémů na Karlštejně

Jak to viděl Martin: Ve čtvrtek jsem jeli na Karlštejn. V dílně jsme si ozdobili kouličku a pak jsme šli s průvodkyní na betlémy. Také jsme viděli živý betlém. Chtěl jsem si ho vyfotit, ale všichni se tam mačkali, tak jsem toho vyfotil málo. Cestou na nádraží jsme zašli do cukrárny, kde jsme si kupovali dobrůtky. V Černošicích jsme se rozešli, a tak jsem řekl kamarádům sbohem. Konec. Moc jsem si to všechno užil. Martin  

ANDĚLSKÉ TVOŘENÍ NA „KOMENDĚ“

V předvánočním čase jsme se tradičně sešli v budově Komenského ul. na Andělském tvoření. Setkání začalo zpíváním koled. Maminky napekly dobroty do občerstvení.  Děti prodávaly své výrobky  a pomáhaly v dílničkách. Rodiče si popovídali při kávě a sladkostech, společně s dětmi si vyrobili krásné dárky. Malí i velcí si mohli zahrát v herně deskové hry. Děkujeme všem, kteří přispěli na nákup venkovního pinpongového stolu. Vybralo se neuvěřitelných 14 440,- Kč.

Na „Komendě“ chodil Mikuláš…

Tak jsme se dočkali, my páťáci. Dnes se z nás stali čerti, andílci a z Filipa – Mikuláš. Navštívili jsme 1. C – 4. C. Hodné děti jsme pochválili, zlobivějším jsme promlouvali do duše a sladkou odměnou jsme podělili všechny děti. Škoda, že Mikuláš chodí jen jednou za rok, užili jsme si spoustu legrace 🙂 .  

VÝSTAVA K. KINTERY NEMĚLA CHYBU

Ve středu 15. listopadu se naše třída vypravila na výstavu Nervózní stromy do pražské Galerie Rudolfinum. Výstava to byla velice zajímavá. Viděli jsme například obrovské město z elektronických součástek, pyramidu z praček nebo rozbitý lustr. Když nás průvodkyně provedla celou výstavou, měli jsme za úkol vytvořit ve skupinkách umělecká díla inspirovaná právě Krištofem Kinterou. Výstava se nám moc líbila.  

HALLOWEEN – A BYLO VESELO :-)

V úterý 31. října do lavic místo žáků zasedli upíři – Drákulové, čarodějnice a spoustu dalších strašidelných bytostí a nastalo halloweenské vyučování. V každém předmětu zavládla halloweenská nálada. Na závěr celého dopoledne proběhla soutěž o nejlepší kostým. Rozhodnout nebylo vůbec jednoduché. S největším počtem hlasů zvítězila Maruška K. Blahopřejeme!!

PÁŤÁCI ČTOU PRVŇÁKŮM

Jednou za týden vybraná dvojice z páté třídy jde číst knihu svým mladším kamarádům do 1. C. Všichni čtenáři si zaslouží velkou pochvalu.