Třída 5.C

Mgr. Alena Filípková

afilipkova@zscernos.cz

Dovádění na sněhu

V úterý 5. února se děti ze čtvrté a páté třídy rozhodly využít sněhovou nadílku k dovádění na školní zahradě. Většina si přinesla sáňky či boby a hurá na kopec. Kdo neměl sněžný dopravní prostředek stavěl sněhuláka nebo jen tak dováděl s kamarády. K tomu nám nádherně svítilo slunce na tmavomodré obloze. Děti si sníh moc užily a domů se jim nechtělo.

Vysvědčení bez učení :-)

Čtvrtek byl tak trochu jiný den… Celá škola v budově Komenského se rozhodla, že si ho užije netradičně. Žáci vytvořili smíšené skupinky a pak už v jednotlivých třídách měli možnost  shlédnout film o přírodě, luštit rébusy a křížovky, hrát stolní hry, číst knihu nebo si v tělocvičně  protáhnout tělo při pohybových aktivitách. Čtvrtou vyučovací hodinu se rozdalo VYSVĚDČENí a hurá na pololetní prázdniny 🙂 .

Adventní čas

Přišel Mikuláš, andělé a čerti, děti vyráběly dárky, dávaly si dárky a vše zakončilo Andělské tvoření – vánoční setkání dětí, rodičů, babiček, dědečků, sourozenců, učitelek i bývalých žáků. Jako každý rok vládla vánoční nálada, zpívaly se koledy, společně se tvořilo i se pochutnávalo na dobrotách v kavárně páťáků U ČERTA. Již při odchodu bylo slyšet, že se hosté těší opět na setkání za rok.

Halloween

Děti přišly v strašidelných maskách, prošly se po škole, vyřezaly dýni a ozdobily si třídu. Díky dokonalým maskám byly některé děti opravdu k nepoznání.

Podzimní pouštění draků

Podzimní čas jsme oslavili pouštěním draků u Berounky. Někteří draci vzlétli opravdu vysoko. Příjemné dopoledne jsme zakončili na školní zahradě opékáním buřtů. Počasí nám přálo a děti si to užily.