Třída 5.D

Pozor! Toto je archivní stránka 5.D ze školního roku 2016 - 2017.
Přejít na aktuální stránku pro tento školní rok
Třídní učitel:

Mgr. Markéta Drhová

Aktuálně ze třídy

Český advent

Už je to tady. Čas, kdy netrpělivě vyhlížíme Vánoce, kdy den ode dne jsme nervóznější, co asi najdeme pod stromečkem, čas adventní. Že nebyl vždycky předvánoční čas  plný shonu a plahočení se za nejsenzačnějšími dárky, jsme si uvědomili díky projektu Český advent, který si pro nás pan učitel s paní asistentkou připravili. Nejen, že jsme se v průběhu celého měsíce seznámili s mnohými již zapomenutými tradicemi, ale poznali jsme i některé postavy českých tradičních Vánoc. Věděli jste třeba, že se na svátek Kateřin pořádaly veselice, poslední před adventním půstem? Nebo, že mikulášský průvod netvořila v minulosti jen trojice čert, anděl…

NaFilm

V úterý 4. 4. 2017 jsme se vypravili na výstavu filmu propojenou tématem pohybu do „muzea filmu“ NaFilm. Za tímto projektem stojí studenti magisterského a doktorandského programu Katedry filmových studií FF UK v Praze, kteří se spojili se studenty a čerstvými absolventy napříč obory uměleckých a technických vysokých škol. Vytvořili společnými silami poutavou výstavu, kterou si lze osahat a většinu exponátů vyzkoušet (např. virtuální realitu). Po komentované prohlídce následovalo rozdělení do skupin a děti si pod odborným dohledem vyzkoušely animační dílnu. Na následujících odkazech se můžete jejich jednotlivými dílky pokochat. http://www.uschovna.cz/zasilka/LID6MJ98MMY6CXBN-G37

Pracovní činnosti – rostlinný řízek

Duben bude ve znamení pěstování a růstu rostlin. Děti již začátkem března dostaly úkol –  připravit si do skleničky s trochou vody  řízek rostliny k zakořenění (samozřejmě mohou si předpěstovat i sazeničku ze semínka). V průběhu dubna řízky s kořínky zasadíme a budeme pozorovat, jak se rostlinám nadále bude dařit.

Recitace

Opět v novém pololetí recitujeme, tentokrát básničky Jiřího Žáčka. Děti mají na výběr – Bernardýnům třikrát sláva – čítanka str. 104, nebo Sněžný muž neboli Yetti – čítanka str. 149.    

Pracovní činnosti

  Přírodniny dosbírány, práce dotvořena. Děti si většinou ponejprv zkusily práci s tavnou pistolí, některým to šlo lépe, některým hůře, došlo i na menší popáleniny, ale nadšení pro pistoli zůstává.       Výsledkem jsou tři bedýnky, které nám ozdobily parapety naší třídy. Bedýnka první je výsledkem práce holčičího týmu. Svou práci děvčata nazvala Čarovný les. Lesu dominuje strážné strašidlo s hamburgerem v ruce. Bohužel jedna přírodnina holkám zplesnivěla, a to závodní model auta z kukuřice. Na jejich práci jsme ocenili množství dílčích postaviček a nápadů.   Bedýnka druhá náleží jedné ze dvou klučičích part. Má znázorňovat bažinu se skokanskými můstky….