Třída 9.C

Třídní učitel:

Mgr. Lenka Strnadová

 tel: 251001793
 lstrnadova@zscernos.cz

Aktuálně ze třídy

Výstava Paměť národa

V listopadu jsme navštívili výstavu Paměť národa pod Stalinovým pomníkem v Praze. Nejdříve jsme se prošli ke Kramářově vile a obdivovali jsme sídlo českých premiérů, následně jsme se prošli parkem na Letné a fotografovali krásy Prahy a řeku Vltavu. Z prosluněného dne jsme se vydali do podzemí Stalinova pomníku, symbolu totality a nesvobody obyvatel naší země. Audiovizuální a interaktivní výstava nás seznámila s životem pamětníků z období totality, kteří byli představiteli totalitních režimů pronásledováni a zatýkáni, přesto se nenechali zlomit a bojovali za ideály a zásady demokracie. Stali jsme se svědky letecké bitvy o Británii, ocitli jsme se v transportu smrti, na výslechu StB nebo…

Veletrh škol Schola Pragensis

V letošním školním roce si žáci vybírají střední školu, a tak jsme společně ve čtvrtek 22.11. navštívili veletrh středních škol. Zajímavé letáčky s nabídkami různých středních škol jsou vystaveny v učebně B07.  

Sportovní festival Wannado

Již osmým rokem festival inspiruje českou populaci k pohybu a pomáhá s výběrem vhodného sportu pro děti. V pondělí 19.11. 2018 druhou vyučovací hodinu celá škola zhlédla program Wannado – švihadlovou show v podání Rebels O.K. ve společnosti zahraničních hostů.

Centrum stavitelského dědictví Plasy

V pátek 26.10. jsme navštívili Centrum stavitelského dědictví v Plasech. Postřehy žáků: Líbil se mi nápad, že jsme měli ve dvojicích pracovní list. Dozvěděli jsme se mnoho nových a zajímavých informací. Prohlídka byla velmi zajímavá a názorné ukázky byly originální a dozvěděli jsme se dost nových věcí. V muzeu se mi líbilo, že jsme chronologicky začínali historií, poté se přesunuli do přítomnosti a prošli stavbu od základu až po střechu.

Revolution train

V pondělí 1.10. jsme vlakem jeli do Radotína. Na radotínském nádraží na krajní koleji stál speciální vlak – Revolution train. Celý vlak byl jeden velký příběh. Příběh o drogově závislých mladých lidech. Od první cigarety až po smrt předávkováním. Opravdu silný příběh, o kterém jsme se na závěr dozvěděli, že byl inspirován skutečnou událostí. Myslím, že nám to změnilo pohled na kouření, pití i drogy.  

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Nový školní rok jsme zahájili návštěvou Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Naše prohlídka začala krátkým dokumentárním filmem, kde jsme se dozvěděli více o historii parlamentu. Pak jsme měli možnost setkat se s jedním z poslanců, od kterého jsme se dozvěděli, jak se může člověk stát poslancem, co takový poslanec dělá, když zrovna nezasedá v poslanecké sněmovně a plno dalších zajímavostí. Poté naše návštěva pokračovala prohlídkou jednacího sálu poslanecké sněmovny, kde v té chvíli zasedal rozpočtový výbor. Prošli jsme i další reprezentativní prostory. Jen mi není jasné, jak se poslanci vyznají ve spleti chodeb, kterými jsme procházeli. Možná, že na začátku dostanou plánek, aby se v…