Turistický kroužek Šlápota

Na začátku školního roku 2015 – 2016 zahájil svoji činnost turistický kroužek Šlápota. Cílem vycházek a výletů je poznávat přírodní krásy, historii, kulturu a současnost Prahy-západ a Prahy. Do kroužku se přihlásilo 12 žáků pátých a šestých tříd, což je pro tyto aktivity optimální počet. Vedoucím kroužku je učitel ZŠ Černošice Mgr. Vlastimil Brynych.

Za půl roku jsme toho již hodně poznali. Hned první výlet se vydařil – při slunečném počasí nás uchvátila romantika Divoké Šárky. A co říkáte snímku Šlápot na Dívčím skoku?

Scházíme se každé úterý odpoledne a 1 – 2 soboty v měsíci.

Zážitky máme z Petřína, Muzea Armády ČR, ZOO v Chuchelském háji, z vánoční Prahy, Botanické zahrady na Albertově, Zemědělského muzea (výstava – Rybářství) a Branických skal. Rovněž navštěvujeme kulturní představení. Líbila se nám divadelní hra Strakonický dudák v Národním divadle a chystáme se do Stavovského divadla na hudební pořad pánů Svěráka a Uhlíře.

Naším posledním zastavením bylo 27. února 2016 Království železnic.

Těšíme se na pěkné počasí na jaře, kdy budeme podnikat delší výlety na Praze-západ.

 

Daniel Patera 6. D

02.03.2016