Vánoční besídka

Rok se s rokem sešel a čas vánoční nastal i v naší školní družině. Dne. 18. prosince proběhla od 14 hodin vánoční besídka u Veverek, Soviček, Medvídků, Žirafek, Tygříků a Želviček. Žabičky a Tučňáci slavili o týden dříve.

V mnoha odděleních se konala různá vystoupení. Děti předváděly, co se naučily v kroužcích nebo si připravily různá vystoupení. Zpívaly, tancovaly, hrály na různé hudební nástroje. U Soviček to byly flétny, kytary i housle. Zapalovali jsme tři svíčky na adventních věncích, pouštěli jsme lodičky z ořechů se svíčkami, rozkrajovali jsme jablíčka. Děti si připravily z domova vánoční cukroví i slané pochoutky. Po občerstvení začaly soutěže. Děti si zahrály na slony v porcelánu, přetahovaly se lany, házely na cíl, v každém oddělení se hlasitě fandilo. Besídku jsme zakončili diskotékou.

Když děti odcházely domů, odnášely si své vlastnoručně vyrobené adventní kalendáře a přáníčka.

Věřím, že se všem besídka líbila. Šťastné a veselé Vánoce!

Dana Picmausová

Vychovatelka ŠD

24.12.2019