Vánoční tradice a zvyky u Veverek

Týden před Vánoci jsme se s dětmi ve 4. oddělení u Veverek seznamovali s tradicemi a zvyky, které dodržovali o Vánocích naši předci. Zapalovali jsme svíčky na adventním věnečku, četli jsme si pověst o narození Ježíška, nazdobili jsme si vlastnoručně vyrobenými ozdobami vánoční stromeček.

Čekání na Ježíška jsme si zpříjemnili tím, že si děti každý den vyzkoušely některé vánoční zvyky, které se v dřívějších dobách dělaly na Štědrý den.

S dětmi jsme nehráli na vdávání, ale na štěstí, radost, kamarádství…..Házeli jsme střevícem, krájeli jablíčka, pouštěli skořápkové lodičky, hráli na štěstíčka, na polínka, na bohatství. Každý den se děti těšily, co budou dělat, co je čeká a užily si při tom hodně napětí a radosti.

Jana Marková

vedoucí vychovatelka

10.01.2018