Vaříme dobře a rádi – PČ

Máme za sebou pět dvouhodinových bloků ve školní kuchyňce.

Po úvodních zmatcích, kdy jsme nevěděli, kam se špinavým nádobím, jak umýt hrnec a nenamočit si ruce, jak nakrájet zeleninu a neříznout se, jak zorganizovat pořádek na pracovní ploše, když jsou na ní hory odřezků, suroviny na vaření a nádobí, jak neuklouznout na podlaze, kam se někdo vylil vodu, …

Zkrátka bylo toho spousty, co jsme nevěděli, a je toho spousty, co ještě musíme zvládnout. Důležité je, že nás to baví a naše pokrmy jsou chutné. Jídla, která připravujeme v našich hodinách, mají z pohledu náročnosti vzrůstající úroveň.

Pracujeme v pěti skupinách, ryze holčičích nebo klučičích. Suroviny na vaření si nakupujeme sami, plánujeme v hodinách Pracovních činností nebo se radíme s rodiči.

 

Co jsme již zvládli:

příprava salátu

příprava pomazánky

 

pečení cukroví

English breakfast

příprava polévky

 

Co nás čeká?

zdravý jídelníček

pečení z listového těsta

slavnostní pokrm na oslavu konce školního roku

 

R. Z.

13.03.2019