Výlet do keltské mytologie

Dnes nás svou návštěvou poctil hudební soubor paní Slavické.

V podání tohoto souboru jsme se před Vánoci vydali na putování po tradicích zimních svátků.

Tentokrát nás pozvali na hudební toulky keltskou mytologií. Provázeli nás irští patroni svatá Brigita a svatý Patrik,.

Prostřednictvím krásné hudby nás zavedli do časů a míst, kde žili a určitě ještě žijí tajemné bytosti – SIDHE, LEPRIKON, ELF, ŠOTEK, TROLL I DRYÁDA. Některé jsme spatřili i na vlastní oči. Hudba byla prokládána vyprávěním paní Slavické o těchto bytostech i o místech, kde se keltská kultura rozvíjela. Poznali jsme také dva hudební nástroje, které jsou specifické jen pro tento typ hudby – křišťálovou flétnu a keltskou harfu.

Program byl velmi hezký.

Velmi si vážíme toho, že jsme na něj byli pozváni.

Moc děkujeme

Za posluchače M. Václavková

SVATÁ BRIGITA (paní Slavická)

SVATÝ PATRIK

SIDHE – PRÚVODCE DUŠÍ ZEMŘELÝCH

LEPRIKÓN – „ŠVEC“ KELTSKÉ MYTOLOGIE, SCHRAŇOVAL POKLADY A UKLÁDAL JE DO HRNCŮ, NEJVĚTŠÍ POKLADY SE PRÝ NACHÁZEJÍ NA KONCI DUHY, KDE JE STŘEŽÍ TI NEJSTARŠÍ A NEJVÁŽENĚJŠÍ LEPRIKÓNI. LIDÉ SE JE SNAŽILI MÍT NA SVÉ STRANĚ A VAŘILI JIM SLADKOU KAŠI S ROZINKAMI A MEDEM.

ELF – MRŠTNÍ, ŠTÍHLÍ, BOJOVNÍ, MOUDŘÍ, PRÝ JSOU DLOUHOVĚCÍ, NĚKTEŘÍ ŘÍKAJÍ, ŽE NESMRTELNÍ, OVLÁDAJÍ KOUZLA, MILUJÍ UMĚNÍ A PŘÍRODU

ŠOTEK – DROBNÝ POŤOUCHLý SKŘÍTEK, OVLÁDÁ SRANDAMAGII, JEHO KOUZLA TRVAJÍ VŠAK VELMI MALÝ OKAMŽIK

TROL – PRÝ NEJVĚTŠÍ ZVÍŘE KELTSKÉ MYTOLOGIE, VELKÝ, NEPŘÍLIŠ CHYTRÝ, ZLOMYSLNÝ, SILNÝ

DRYÁDA – STROMOVÁ VÍLA

BANSHEE – OCHRÁNKYNĚ PRAVÝCH KELTSKÝCH RODIN

KŘIŠŤÁLOVÁ FLÉTNA

KELTSKÁ HARFA

05.04.2018